Na rozdíl od lahodné chuti brambor, poznejte i další jejich úžasnou kvalitu, a to v kosmetice. Brambory vám pomohou dosáhnout hezčí, dokonce i tónované pleti. Zde máte krátký přehled o tom, jak skvělé mají kosmetické využití.

Syrové brambory se hodně používaly k léčbě různých kožních problémů, včetně odstraňování bradavic. Brambory jsou škrobovou plodinou bohatou na vitamín C. A vitamín C je pro pokožku velmi prospěšný. Nikoho by však nenapadlo dávat bramboru do podpaží. Ač to zní šíleně, je to geniální nápad.

bramboryPokud je vaše podpaží tmavší, než by mělo být, nesahejte hned po produktech, které bělí kůži. Podle studií bylo zjištěno, že hydrochinon je aktivní látka, která se v těchto prodejních přípravcích nachází a způsobuje rakovinu. Neriskujte tak své zdraví a raději se přikloňte k přirozenému přírodnímu řešení. Katecholáza je enzym obsažený v bramborách a působí jako mírné bělicí činidlo. Dále je tu sloučenina niacinamid, který vzniká přeměnou niacinu (derivátu B komplexu vitamínů) s podobnými účinky jako katecholáza.

Bramborová maska do podpaží

Metoda 1

Omyjte brambory i se slupkou a nařežte je na plátky. Vezměte jeden bramborový plátek a třete s ním krouživým pohybem podpaží asi tak 3 – 5 minut. To samé opakujte i na druhé straně. Bramborovou šťávu tu nechte působit po dobu 10 minut a poté opláchněte a osušte.

Metoda 2

bramborySyrové brambory umístěte do misky a nechte je, dokud nepustí šťávu. Brambor aplikujte do podpaží nastrouhaný a postupujte dále jako v předešlém případě. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte několikrát týdně. Stejně tak se dají brambory využít i na tmavší kolena a lokty.

Jemnou exfoliací odstraňují odumřelé kožní buňky a kůže se stává jasnější. Kromě toho je v nich i hydratační složka. Eliminují taktéž tmavé kruhy pod očima. Čerstvé plátky brambor umístěte pod oči, nehybně ležte 10 minut a potom opláchněte vlažnou vodou. Pokud jste spálení od slunce, brambory kladené na kůži jsou uklidňující.

Čtěte:  Bolesti kolenních kloubů? Zde máte dvousložkový recept, který zabírá!

Jak můžete vidět, brambory jsou opravdový dar přírody a levný způsob, jak vyřešit mnoho problémů s krásou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ