HubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Bolesti kloubů jsou příčinou nedostatku vitamínu. Kterého?

Zapomeňte na povídačky, že bolest je součástí stárnutí! Ve skutečnosti může jít o nedostatek vitamínu, který může chybět jak náctiletému, tak člověku na pomezí šedesátky. Absence tohoto vitamínu pak má za následek obtížný život, čemuž se lze vyvarovat. Jak?

Zkuste zůstat aktivní, rozhodně není na místě, naučit se s bolestí zkrátka jen žít, přežívat a „dožít“. Namísto pesimistických myšlenek se obeznamte s vitamínem D a účincích, které poskytuje s ohledem na léčbu nemocných kloubů. Vědci potvrzují, že nedostatek tohoto vitamínu disponuje fyzickými příznaky, které sice přichází pomalu, avšak o to bolestivější nakonec jsou. Jaký je konec? Ku příkladu jde o artritidu.

Varovné signály

Mezi varovné signály patří pálení nebo bolesti nohou, špatný spánek a podobně.

Vyzkoušejte domácí test

Disponujete potřebným vitamínem D? Stiskněte si hrudní kost – způsobuje vám tento tlak bolest? Pakliže ano – trpíte nedostatkem onoho vitamínu D.

Kde získat vitamín D?

Za prvé ze slunce. A právě proto zejména osoby, které žijí v deštivých zemích, trpí absencí tohoto vitamínu. Nezapomeňme však za další skvělou náhražku, kterou jsou ryby, jako je tuňák nebo makrela. Dále je žloutek vynikajícím zdrojem vitamínu D, anebo houby, či nakonec umělé potravinové doplňky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button