Krása

Během zimy vyžadují vlasy náležitou péči

V zimě je chladno a větrno. To jsou povětrnostní podmínky, které mají negativní vliv na vlasy i pokožku hlavy. Pokožka může být šupinatá a vlasy se vysoušejí a lámou. Je tedy potřeba jim dodat dostatečnou hydrataci a poskytnout jim kvalitní péči. Podívejte se na naše tipy, jak zlepšit své vlasy během zimy a jak se o ně starat.

Kosmetická péče o vlasy

  • Dejte pozor na časté mytí. Budete-li si mýt vlasy příliš často, zbavíte je přirozených olejů. Ty mají za úkol udržovat ve vlasech vlhkost a chránit je. Především v zimním období tyto oleje vlasy potřebují. Není vhodné mýt si vlasy každý den. Vyzkoušejte je umýt jednou za tři dny. Pro mytí používejte jemný šampon, bez obsahu sulfátů. Tím vlasům zachováte jejich přirozenou hydrataci. Zkusit můžete také suchý šampon.
  • Dopřejte vlasům horkou olejovou masáž pomocí výživných olejů. Použít můžete olej kokosový nebo olivový. Díky masáži zlepšíte nejen strukturu vlasů, ale podpoříte lepší prokrvení pokožky hlavy a dodáte výživu vlasovým folikulům. V obchodech jsou k dostání také vlasové kúry na bázi oleje. Ty obsahují olej arganový. Jsou bezoplachové.
  • Nezapomínejte na kondicionéry. Vyberte si takové, které budou mít krémovou strukturu, opět s obsahem přírodních olejů nebo bambuckého másla. Při jejich nanášení nezapomínejte na vlasové konečky. Předejdete tak jejich třepení.
  • Vyzkoušejte také aplikaci vlasové masky. Tu je vhodné nanášet alespoň 1x týdně. Vlasová maska funguje jako prevence. Masku si můžete zakoupit v obchodě nebo si připravte nějakou doma. Základní suroviny pro její přípravu představují vejce a med. Dodají vlasům hydrataci a výživu.

Venkovní péče

Pokud máte umyté vlasy, počkejte, až vám dostatečně uschnou. Nevycházejte z domu s vlasy, které jsou vlhké. Jsou daleko náchylnější k poškození. Mohou se začít lámat. Pokud vlasy často vystavujete chladu nebo suchému větru, hrozí vysoušení a poškození. Během mrazivých zimních dnů byste je měli krýt šátkem, kloboukem nebo čepicí. Klobouk nebo čepici vypodložte hedvábím nebo saténem. Tyto materiály jsou k vlasům šetrnější, než vlna nebo bavlna.

čepice

Zdravá strava

Zdravá strava je důležitá nejen pro tělo, ale i pro vlasy. V jídelníčku by se měly objevit potraviny s vyšším obsahem bílkovin, vitamínů a minerálů. Strava by měla být vyvážená, s dostatkem omega-3 mastných kyselin. Nezapomínejte ani na tekutiny. Dostatečně hydratované tělo podpoří i hydrataci vlasů a eliminuje jejich vysoušení.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button