Přírodní léčba

Banánovo-skořicový čaj na klidné spaní funguje lépe, než prášky na spaní!

Hodně lidí má problém se spánkem. A všichni známe ten pocit, když se nevyspíme. V noci se navíc přetáčíme, zíráme do stropu a přemýšlíme o svém životě. V tomto článku vám ukážeme, jak si připravit lahodný banánový recept, který významně zlepšuje spánek. Nemusíte se bát, že budete přes den unavení. S banánem se vám podaří usnout a ráno budete vítat slunce plní energie.

blonde-873779_960_720Existuje mnoho příčin, které ovlivňují spánek, je to zejména stres, deprese, úzkost, problémy v práci a rodině. Když jdete spát, měli byste tyhle starosti „hodit za hlavu“, protože stejně nic moc nevyřešíte. Mozek se nemůže uvolnit a je po celou dobu aktivní, což v praxi logicky znamená, že se vám nedaří usnout.

Příčinou nespavosti mohou být i léky, např. na srdce, krevní tlak, proti bolestem, antihistaminika. Všechny tyto léky mohou přispívat k nespavosti, jelikož řada z nich způsobuje žaludeční potíže nebo má močopudný účinek – můžete se budit ze spánku i z těchto důvodů.

Domácí banánový čaj příznivě ovlivňuje psychiku a zklidňuje mysl. Po dokončení všech svých denních úkolů je čas dopřát si čaj, který vám poskytne oporu při usínání.

Banánový čaj pro lepší spánek

Jedná se o velmi jednoduchý recept, který je snadný a ingredience k němu najdete v kuchyňské lince. Tento čaj je zárukou klidného spánku díky tomu, že se vaří i s banánovou slupkou. Ta je jak známo plná draslíku a hořčíku.

Oba tyto prvky uvolňují svaly a umožňují tělu relaxaci. Nebojme se o hořčíku říci, že je jedním z nejlepších minerálů pro relaxaci. Pro tyto účely musíte však mít koupeny 100% organické banány, které neobsahují škodlivé chemikálie a pesticidy na povrchu slupky.

Složení:

  • 1 organický banán
  • 1 malý hrnec vody
  • špetka skořice

Odřízněte oba konce banánu a dejte ho do vroucí vody. Banán vařte po dobu 10 minut. Poté si odlijte část vody do hrnku a posypte skořicí. Tento čaj byste měli pít hodinu předtím, než jdete spát.

A vůbec neřešte plýtvání banánu – po vyvaření ho klidně snězte. Už jste někdy okusili vařený banán? Když ho posypete skořicí je velmi chutný.

Proč jsou špatné prášky na spaní?

Dost lidí si myslí, že prášky na spaní jsou nejlepší volbou při léčbě nespavosti. Dovolte nám říci toto: prášky na spaní nemohou vyřešit dlouhodobý problém s usínáním! Řeší tento problém jen krátkodobě.

Práškům na spaní by se dalo říkat sedativní hypnotika. Spadají sem i benzodiazepiny a barbituráty. Benzodiazepiny mohou být návykové, jsou také používány k léčbě úzkostných poruch a při zvýšené ospalosti. Nemluvě o barbiturátech. Oslabují centrální nervový systém, což znamená, že jsou brány i jako sedativa a anestetika.

Tyto léky způsobují mnoho vedlejších účinků a kromě problémů se závislostí způsobují i následující zdravotní problémy:

  • zácpa
  • závrať
  • obtížné zaostření a zapamatování si
  • bolest břicha
  • slabost
  • nekontrolovatelný třes
  • parasomnie

Léky na spaní mohou zpomalit tepovou frekvenci. Pokud trpíte plicními chorobami (COPD nebo astma), tyto léky pro vás mohou mít fatální následky.

Jak spánek ovlivňuje lidské tělo

Nedostatek spánku je samozřejmě špatný, protože tělo potřebuje spát nejméně 8 hodin denně. Pokud budete spát déle, nebudete se moci soustředit na studium ani na nic jiného.

Dokonce i ty nejjednodušší věci v životě pro vás mohou být těžké, když nejste řádně vyspalí. A nejhorší na tom je, že s nedostatkem spánku je spojena i řada dalších zdravotních problémů jako obezita, cukrovka a rakovina.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button