Krása

Bambucké máslo se získává z posvátného afrického stromu a nabízí celou řadu benefitů

Většina z nás ví, že bambucké máslo je obsaženo v celé řadě kosmetických produktů a má pozitivní vliv na naše tělo. Ne každý však zná jeho původ.

Odkud se bambucké máslo vzalo?

Získává se z ořechů afrického stromu, který je pro místní obyvatele posvátným. Setkat se s ním můžeme na území Nigérie, Mali a dalších států nacházejících se v západní části Afriky. Jeho výška je v rozmezí 15-20 metrů a vzhledem je podobný našemu dubu.

Zdravotní přínosy bambuckého másla

Bambucké máslo je produkt přírodního charakteru, bez přidaných konzervantů, barviv a dalších chemických surovin.

Obsahuje velké množství mastných kyselin. Patří mezi ně kyselina linolová, olejová nebo palmitová. Dále nabízí velké množství antioxidantů, vitamín E nebo kyselinu skořicovou. Poslední dvě jmenované látky pomáhají chránit nači pokožku proti škodlivým UV paprskům. Navíc podporují regeneraci tělních buněk. Nezanedbatelný není ani obsah vitamínu A, který podporuje tvorbu kolagenu, je to tedy účinný pomocník v boji proti tvorbě vrásek.

Jak bambucké máslo používat?

Je to ideální pomocník k péči o pokožku, tělo a vlasy.

  • Citlivá pleť

Pokud máte pleť citlivou či náchylnou k ekzémům, bambucké máslo je dobrou volbou. Pleť hydratuje a vyživí.

  • Akné

Bambucké máslo neucpává póry a dokonce pomáhá vyhladit jemné jizvičky, které způsobuje akné.

  • Péče o rty

Pokud bojujute s popraskanými rty, bambucké máslo je účinným pomocníkem.

  • Péče po opalování

Pokožka po opalování vyžaduje pečlivou péči. Bambucké máslo ji zklidní, zregeneruje a udrží ji hydratovanou.

  • Péče o vlasy

Bambucké máslo lze využít i pro přípravu vlasového zábalu. Společně s máslem kokosovým pozitivně působí na vlasy suché a méně poddajné.

  • Masáže

Vzhledem k tomu, že bambucké máslo dokáže pokožku nejen hydratovat, ale i zjemnit, můžete jej využít i při masážích.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button