HubnutíKrásaZdraví

B komplex snižuje nadýmání aneb ploché bříško za pár dní

Nafouklé břicho není jen estetickým problémem, ale způsobuje řadu nepohodlí i uvnitř organismu. Víte, co způsobuje nadýmání? Mimo jiné to může být i nedostatek vitamínů ze skupiny B. Ono i na oko je břicho větší, než ve skutečnosti je. K tomuto stavu vám nejčastěji přispívají špatně zvolené potraviny, které zadržují vodu v těle a zpomalují trávení.

Pomocí vitamínů z řady B se zase vše vrátí do normálu a budete si užívat plošší vzhled bříška. Získáte ho přirozeným způsobem v potravinách, na které zřejmě dost často ve svém jídelníčku zapomínáte.

Vitamín B6

Vitamín B6 bojuje proti zadržování tekutin v těle a mnoha různými studiemi bylo zjištěno, že téměř 90% světové populace má v konzumaci vitamínů B nějaký deficit. Ten je z velké míry dán moderním životním stylem a špatnými stravovacími návyky. Vitamín B6, jak tvrdí lékařští experti, zlepšuje imunitní reakce organismu na běžné bakterie a viry. Nejlepším zdrojem je drůbež, ryby, celozrnné obiloviny, špenát a luštěniny.

Vitamín B1

B komplexTéž známý jako thiamin. Je rozhodujícím vitamínem pro členění sacharidů v těle. Je schopen ovlivnit využití potravin jako energii. Také zlepšuje funkci srdce a nervů, urychluje trávení, neutralizuje plyny a nadýmání. Odstraňuje pocit hladu. Nachází se v celozrnných produktech, listové zelenině, kvasnicích a luštěninách.

Vitamín B12

Deficit vitamínu B12 je často spojován s různými typy zánětů v břišní oblasti. Tak narušuje rovnováhu prospěšných bakterií v tenkém střevě a zpomalí metabolismus. Nejlepším zdrojem vitamínu B12 jsou mořské ryby, mléko, sýry, vejce, drůbež, hovězí maso a kyselá zelenina.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button