KrásaZdraví

Avokádový olej nabízí úžasné benefity pro naši pleť

Avokádový olej využijeme pro vaření, ale také k péči o pokožku. Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, které mají velký účinek při výskytu kožních obtíží.

Olej se vyrábí z plodů avokáda. Ty obsahují vlákninu, vitamíny ( A, E, B6, C, K), kyselinu listovou, minerály (draslík, hořčík, sodík) a niacin. Kromě toho poskytují antioxidanty a mononenasycené tuky.

Olej se ukázal jako šikovný pomocník během péče o pokožku. Nachází se v celé řadě kosmetických produktů určených právě k péči o pleť.

Hydratace pokožky

Hydratační vlastnosti oleje přirozeným způsobem zlepšují suchou a drsnou texturu pokožky. Také pokožku omlazují. Hydrataci podpoří lecitin, draslík a vitamín E.

avokádo

Prevence akné

Avokádový olej má protizánětlivé vlastnosti, díky kterým pomáhá snižovat záněty a bojuje proti výskytu akné. Použijte jej jako noční pleťovou masku. Pokožce poskytne maximální hydrataci bez mastnoty. Tímto způsobem výrazně snižuje riziko výskytu akné.

Pomoc proti spáleninám od slunce

Vitamíny E, D, protein a lecitin v avokádovém oleji mohou podpořit hojení, což pomáhá při léčbě spálené pokožky. Avokádový olej bohatý na antioxidanty zmírňuje příznaky spálení sluncem – zarudnutí nebo podráždění pokožky.

Eliminace známek stárnutí

Kůže je první orgán, který ukazuje věk. Kolagenová vrstva nacházející se v pokožce se během stárnutí pomalu rozpadá. Avokádový olej zvyšuje produkci kolagenu a zlepšuje elasticitu vaší pokožky.

Podpora hojení ran

Avokádový olej má protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá snižovat záněty podráždění pokožky. Účastní se syntézy kolagenu, který podporuje tvorbu nových pojivových tkání.

Pomoc při ekzému a psoriáze

Avokádový olej je bohatý na antioxidanty a je plný vitamínů a může být extrémně užitečný pro suchou a šupinatou pokožku. Ekzém a lupénka způsobují podráždění pokožky, její svědění a šupinatění. Avokádový olej dokáže zklidnit, hydratovat a snížit příznaky těchto kožních onemocnění.

Používání avokádového oleje

Avokádový olej můžete použít přímo na pokožku nebo využijte produkty péče o pleť, které olej obsahují. Avokádový olej se běžně používá v pleťových maskách a hydratačních krémech.

Z avokádového oleje si můžete připravit hydratační masku – smíchejte olej s bio medem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button