KrásaZdraví

Avokádo je šikovný pomocník v boji proti suchým vlasům

Máte-li suché vlasy, snadno se lámou a štěpí. Také mohou více vypadávat. Poškozeným a suchým vlasům můžete vrátit jejich krásu a zdraví pomocí avokádových vlasových masek.

Proč právě avokádo?

Je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin a esenciálních aminokyselin. Ty pomáhají ve vlasech udržovat vlhkost. Přírodní oleje dodají dlouhotrvající a hloubkovou hydrataci. Kromě omega-3 mastných kyselin poskytuje avokádo také vitamíny A, B2, D, E, beta-karoten a celou řadu minerálů. Tyto látky pomáhají zlepšovat texturu vlasů a dodají jim výživu. Vitamín E má antioxidační účinky. Ty pomáhají v boji proti volným radikálům, které také vlasy poškozují. Stimulaci růstu vlasů podporuje biotin.

Avokádo a kokosový olej

Kokosový olej proniká hluboko do struktury vlasu a pomáhá jej opravovat zevnitř. Spolu s avokádem vytváří ochrannou vrstvu kolem vlasového stvolu, čímž minimalizuje ztrátu vlhkosti a poškození.

Suroviny:

  • 1 zralé středně velké avokádo
  • 2 lžíce kokosového oleje

Postup:

Avokádo zbavíte pecky a slupky a dužinu rozmačkáte. Přidáte k ní kokosový olej a vytvoříte směs. Tu nanesete na vlasy, zakryjete koupací čepicí a necháte působit 30 minut.

Avokádo, med a olivový olej

V olivovém oleji se nachází skvalen. Ten poskytuje vlasům hydratační a kondicionační vlastnosti. Kromě toho je lehký a nezatěžuje vlasy. Med působí hydratačně a dodá vlasům potřebný lesk.

Suroviny:

  • 1 zralé středně velké avokádo
  • 2 lžíce medu
  • 2 lžíce olivového oleje

Postup:

Avokádo zbavíte pecky a slupky a dužinu rozmačkáte. Přidáte ostatní suroviny vše dobře promícháte. Vzniklou směs nanesete na vlasy, zakryjete koupací čepicí a necháte působit 20 minut.

med

Avokádo a gel z Aloe Vera

Gel z Aloe Vera obsahuje enzymy, které pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky z pokožky hlavy. Kromě toho je to přírodní vlasový kondicionér, který pomáhá při regeneraci poškozených vlasů.

Suroviny:

  • 1 zralé středně velké avokádo
  • 2 lžíce medu
  • 2 lžíce gelu z Aloe Vera
  • 1a1/2 lžičky citronové šťávy
  • 2 lžičky kokosového oleje

Postup:

Avokádo zbavíte pecky a slupky a dužinu rozmačkáte. Přidáte ostatní suroviny vše dobře promícháte. Vzniklou směs nanesete na vlasy, zakryjete koupací čepicí a necháte působit 20 minut.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button