Babské radyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

9 úžasných tipů, jak využít olivový olej

Milujeme olivový olej díky jeho nízkému obsahu tuku i zdravotním výhodám, jako je například pomoc při snížení krevního tlaku a cholesterolu v krvi, zlepšení imunitního systému, prevence mrtvice atd. Po mnoho desetiletí je však olivový olej také využíván v kosmetickém průmyslu, díky svým skvělým vlastnostem. Tento olej je skvělým zvlhčovačem a obsahuje antioxidanty, které vám pomohou proti stárnutí kůže, nehtů i vlasů. Nechte se tedy inspirovat následujícími triky, jak olivový olej využít.

Peeling na rty

Zkombinujte 1 polévkovou lžíci olivového oleje s krystalovým cukrem na popraskané rty. Do směsi přidejte ještě několik kapek citronové šťávy pro lepší chuť a kyselost.

Péče o vlasy

Již od časů starověkého Egypta se olivový olej používá pro péči o vlasy. Ohřejte 5 lžic olivového oleje v troubě a naneste na pokožku hlavy i celou délku vlasů. Nechte působit 10 až 20 minut a poté umyjte šamponem. Vaše vlasy budou zářící, zdravé a lesklé.

Odličovač make-upu

Olivový olej je možné použít k odstranění odolného make-upu z očí. Může být tedy skvělým prvním krokem při odličování. Poté, co make-up odstraníte, umyjte si obličej pleťovou vodou, která vyváží PH pokožky nebo obyčejnou teplou vodou.

Jemné vrásky a linky

Olivový olej pomáhá při regeneraci kůže a zvýšení její elasticity. Masírujte olivovým olejem postižená místa alespoň třikrát denně, aby se zlepšila pružnost pokožky i její regenerační schopnosti, které vám pomohou vyléčit již poškozenou kůži.

Sérum na vlasy

Plánujete koupit vlasové sérum? Vyzkoušejte předtím levnější a zdravější variantu v podobě olivového oleje, který dodá vašim vlasům extra lesk a pružnost. Po umytí vetřete několik kapek olivového oleje do vlasů a rozetřete do vlasů.

Antibakteriální balzám

Dáváte-li přednost přirozeným prostředkům místo léků, můžete olivový olej použít spolu s měsíčkem, levandulí a tea tree olejem k ošetření jizev a zničení bakteriálních zárodků.

Ošetření nehtové kůžičky

Chcete mít pevné a dlouhé nehty? Pro změkčení vaší nehtové kůžičky můžete použít olivový olej, který působí jako zvlhčovač.

Ošetření suché pleti

Olivovým olejem můžete skvěle zvlhčit svou kůži. Nahřátý olej naneste na kůži a po deseti minutách umyjte vodou.

Popraskané paty

Máte drsné a popraskané paty? Olivový olej je hydratuje a ošetří trhliny. Aplikujte jej na paty a pemzou třete po dobu 20 minut. Poté si umyjte nohy vodou a na noc si nasaďte ponožky, aby udržely vlhkost.13

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button