KrásaZdraví

8 tipů pro boj proti stárnutí vlasů

Procesy stárnutí jsou nevyhnutelné a nelze je zastavit, můžeme je však zpomalit a to kvalitní a dokonalou péčí. To se týká i našich vlasů. Procesy stárnutí vlasů se týkají nejen jejich kvality, ale také změny struktury, rychlosti růstu nebo objemu.

Stárnoucí vlasy vyžadují jemnou stylingovou rutinu. Není vhodné často používat žehličky na vlasy nebo fény. Také časté mytí stárnoucím vlasům neprospívá, neboť z nich odstraňujeme přírodní oleje a vlasy se tak rychleji vysoušejí. To má za následek jejich krepatění, zacuchávání a lámání. Ani časté chemické úpravy v podobě barvení či odbarvování příliš vlasům nesvědčí.

1. Správný střih

S přibývajícím věkem je častým problémem řídnutí vlasů. Jestliže patříte mezi ty, kdo mají vlasů málo, pak je ideální volbou krátký sestřih. Vlasy tak budou vypadat objemnější. Jestliže patříme mezi ty, kdo nosí vlasy dlouhé, zkusme postupné vrstvení. Pravidelné zastřihování každých 5 – 7 týdnů také může pomoci udržet dobou kvalitu vlasů.

2. Vyvážená strava

Ta je pro celkové zdraví vlasů zásadní. S přibývající věkem se objevují hormonální nerovnováha a nutriční nedostatky. Vypadávání vlasů může způsobovat nedostatek železa, zinku, niacinu, esenciálních mastných kyselin, selenu, vitamínů A, D, E, kyseliny listové, biotinu a antioxidantů. Tyto látky bychom měli pravidelně zařazovat do svého jídelníčku. V přirozené formě je nalezneme v různých druzích potravin.

3. Hydratace vlasů

Stejně jako pokožka, tak i vlasy vyžadují pravidelnou hydrataci. Tím zabráníme jejich vysoušení. Hydrataci podpoří nejen dostatečný pitný režim, ale také kvalitní hydratační šampony a kondicionéry, vlasové masky nebo omlazující olejové masáže pokožky hlavy.

4. Kvalitní hřebeny

Ideální volbou jsou kartáče se štětinami z přírodních materiálů.

5. Vhodné složení šamponu

Dobrou volbou jsou produkty jemné, s hydratačními účinky. Neměly by obsahovat sulfáty, alkohol, konzervační látky a umělé vůně. Hledejte takové přípravky, které obsahují přírodní a bylinné výtažky.

krásné vlasy

6. Pečlivá hygiena

Vlasové produkty, mezi něž patří bezoplachové kondicionéry, vlasové oleje a stylingové přípravky, mohou na vlasech zůstávat a vytvářejí tak nechtěné vrstvy. Je potřeba jednou za čas použít čistící šampon, který zbaví vlasy těchto zbytků. Následně naneseme na vlasy vyživující kondicionér.

7. Ručník z mikrovlákna

Vlas, když je mokrý, je náchylný k poškození třením. Pro vysoušení je vhodnou volbou ručník z mikrovlákna, který si omotáme kolem hlavy, nikoli jím třeme vlasy. Ručníky vyrobené z mikrovlákna jsou pro vlasy jemné a šetrné. Rychle nasají nadbytečnou vlhkost.

8. Minimální hladina stresu

Častý stres má vliv na kvalitu a vypadávání vlasů. Také zpomaluje jejich růst. Je potřeba jej co nejvíce eliminovat a dopřávat si aktivity, které nás stresu zbaví.

Slovo závěrem

Dokonalá péče o vlasy není prevence proti šedinám, ale udrží naše vlasy zdravé. Dopřejme jim kvalitní péči a naše vlasy budou pevné, hydratované a zdravé.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button