Jedním z nepříjemných pocitů je, když se v noci probudíte a jste úplně zpocení. Tyto vlny intenzivního tepla mohou přerušit dobrý noční spánek. Pochopení toho, co by mohlo způsobit noční pocení, je prvním krokem k jeho léčbě.

Níže uvádíme některé z nejčastějších příčin nočního pocení. Je však důležité si uvědomit, že vaše noční pocení může být způsobeno horkým klimatem, v němž se nacházíte, příliš velkým množstvím přikrývek nebo dokonce nekvalitní matrací, která zadržuje teplo.

Některé z příčin nočního pocení

1. Menopauza

V podstatě by vaše noční pocení mohly být noční návaly horka. Ženy, které se nacházejí v perimenopauzálním stavu, často zažijí návaly horka, které se mohou objevit uprostřed noci.

2. Léky

Některé druhy léků mohou způsobovat noční pocení. Kromě klasických léků proti chřipce jsou to například antidepresiva a léky psychiatrické.

3. Rakovina

Noční pocení může být časným příznakem rakoviny, jako je lymfom.

4. Infekce

Infekce jako tuberkulóza, absces, endokarditida (zánět srdce) nebo osteomyelitida (zánět v kostech) mohou způsobit noční pocení. Další závažné infekce, jako je AIDS, mohou také způsobit noční pocení.

5. Úzkost

Stres a úzkost mohou také způsobovat noční pocení. Mezi další potíže podobného charakteru patří nervozita, napětí a spánkové obtíže.

6. Poruch spánku

Destruktivní spánková apnoe nebo jiná porucha spánku může způsobit noční pocení. Mezi další příznaky, které mohou doprovázet destruktivní poruchu spánku, patří náhlé probuzení a usínání nebo udušení, denní ospalost nebo vysoký krevní tlak.

7. Hypoglykemie

Nízká hladina cukru v krvi může způsobit pocení.

Čtěte:  Zařaďte do svého jídelníčku sušené datle, nebudete litovat
Sdílejte