Zdraví

7 nejčastějších důvodů nočního pocení

Jedním z nepříjemných pocitů je, když se v noci probudíte a jste úplně zpocení. Tyto vlny intenzivního tepla mohou přerušit dobrý noční spánek. Pochopení toho, co by mohlo způsobit noční pocení, je prvním krokem k jeho léčbě.

Níže uvádíme některé z nejčastějších příčin nočního pocení. Je však důležité si uvědomit, že vaše noční pocení může být způsobeno horkým klimatem, v němž se nacházíte, příliš velkým množstvím přikrývek nebo dokonce nekvalitní matrací, která zadržuje teplo.

Některé z příčin nočního pocení

1. Menopauza

V podstatě by vaše noční pocení mohly být noční návaly horka. Ženy, které se nacházejí v perimenopauzálním stavu, často zažijí návaly horka, které se mohou objevit uprostřed noci.

2. Léky

Některé druhy léků mohou způsobovat noční pocení. Kromě klasických léků proti chřipce jsou to například antidepresiva a léky psychiatrické.

3. Rakovina

Noční pocení může být časným příznakem rakoviny, jako je lymfom.

4. Infekce

Infekce jako tuberkulóza, absces, endokarditida (zánět srdce) nebo osteomyelitida (zánět v kostech) mohou způsobit noční pocení. Další závažné infekce, jako je AIDS, mohou také způsobit noční pocení.

5. Úzkost

Stres a úzkost mohou také způsobovat noční pocení. Mezi další potíže podobného charakteru patří nervozita, napětí a spánkové obtíže.

6. Poruch spánku

Destruktivní spánková apnoe nebo jiná porucha spánku může způsobit noční pocení. Mezi další příznaky, které mohou doprovázet destruktivní poruchu spánku, patří náhlé probuzení a usínání nebo udušení, denní ospalost nebo vysoký krevní tlak.

7. Hypoglykemie

Nízká hladina cukru v krvi může způsobit pocení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button