KrásaPřírodní léčba

6 vysoce účinných prostředků, které spolehlivě odstraní zápach z podpaží

Nikdo nechce mít propocené podpaží, natož zapáchat. Neustálý příjem kofeinových nápojů, konzumace některých léků, kořeněná jídla, těsné oblečení, dehydratace, stres, napětí, konzumace alkoholu, špatná strava, hormonální změny, puberta, teplé počasí, namáhavé cvičení atd. atd. – to vše je důvodem pro tento přirozený, ale nevábný projev těla. Tradičním řešením jsou pak deodoranty či odborné odstranění potních žláz. Zkuste ale i domácní tipy…

Olej z čajovíku

Tea Tree olej je velmi účinným bojovníkem proti zápachu v podpaží. Jeho antibakteriální vlastnosti navíc odvrací škodlivé bakterie. Vše, co musíte udělat, je přidat dvě kapky tohoto zázračného oleje do jednoho šálku vody. Tuto směs si pak přelijte do rozprašovače a používejte namísto klasického deodorantu. Někdo také kapky Tea Tree oleje aplikuje přímo pod paže.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je rovněž považován za zázračný lék. Nahradí klasický kosmetický deodorant na plných sto procent. Tak jako Tea Tree olej, i jablečný ocet disponuje antibakteriálními vlastnostmi, které ničí bakterie v podpaží. Aplikace si vyžaduje nalití trochy jablečného octa do mísy, poté namočení vatového tamponu a otření si podpaží. Tím se sníží pH pokožky, čímž dojde k odstranění zápachu. Nebo můžete postupovat podobně, jako u předchozího receptu.

Soda

Jedlá soda je další účinný pomocník do party. I ona spolehlivě odstraní nevábný zápach lidského těla. Smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody a jednu lžíci citronové šťávy. Dobře promíchejte a aplikujte do podpaží. Po chvíli působení omyjte čistou vodou. Jiná možnost je smíchat malé množství kukuřičného škrobu s jedlou sodou a aplikovat ji pod paže, což absorbuje přebytečný pot. Anebo si připravte mix malého množství kukuřičného škrobu s jedlou sodou a aplikujte tuto směs pod paže. Také pasta z jedlé sody a malého množství vody pomůže – je však nutné ji po chvilkovém působení opláchnout čistou vodou. Další možnost je smíchat kukuřičný škrob s jedlou sodou.

Peroxid vodíku

I peroxid vodíku má obrovskou zásluhu při odstraňování zápachu. Kromě toho však účinně bojuje s případnou infekcí, tak jako jí předchází. Roztok vyžaduje jednu čajovou lžičku peroxidu vodíku smíchanou s šálkem vody. Tuto směs dobře promíchejte a poté aplikujte na žínku a přiložte do podpaží.

Limetka

Kyselé vlastnosti limetky pomáhají před vytvářením bakterií. Limetka rovněž mění pH pokožky. Plátek limetky jemně vetřete do podpaží.

Přírodní mýdla

Mytí celého těla přírodním mýdlem vám pomůže eliminovat zápach potu. Nejúčinnější je mýdlo z kozího mléka.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button