Babské radyKrásaNezařazenéPřírodní léčba

5 způsobů, jak se doma zbavit jizev a skvrn na nohou

Jizvy na nohou vám mohou zabránit v jejich odhalování, možná vám také snižují sebedůvěru. Ale nebojte, několik domácích produktů nabízí levné a efektivní řešení, které vás těchto nevzhledných pozůstatků poranění zbaví. Účinek se možná dostaví až po delší době, ale stojí za to.

Citron

Citron pomáhá odstraňovat staré kožní buňky a podporuje vznik nových, také obnovuje elasticitu pokožky. Je to přirozený bělící prostředek, který vám s jizvami pomůže. Do lžičky citronové šťávy ponořte vatový tampon, aplikujte na jizvy a skvrny a nechte působit asi 10 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Med

Med je přírodní zvlhčovač a také pomáhá účinně léčit jizvy. Smíchejte 2 polévkové lžíce medu se 2 lžícemi sody, aplikujte směs na postižená místa a jemně masírujte asi 3 minuty. Poté opláchněte teplou vodou. Pokud chcete, místo sody můžete použít i citronovou šťávu.

Aloe vera

Aloe vera má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat podráždění pokožky, a odstraňuje také mrtvé kožní buňky. Také vám pomůže snížit otok a podpořit tvorbu nové kůže. Gel či mast z této užitečné rostliny snadno najdete v obchodech i lékárnách. Aplikujte jej pravidelně pro krásné a hladké nohy.

Kakaové máslo

Další přírodní produkt, který pomáhá při léčbě jizev. Hydratuje pokožku a dělá ji hebčí. Nejefektivnější je čisté kakaové máslo, lze však použít i výrobek s jeho příměsí. Minimálně dvakrát denně aplikujte na jizvy, masírujte kruhovým pohybem a pak opláchněte teplou vodou.

Rostlinný olej

Zbavit se jizev vám pomohou i rostlinné oleje, které běžně používáte na vaření, především olivový nebo kokosový. Nejlepších výsledků však dosahuje extra panenský olivový olej, který obsahuje velké množství vitaminů E a K, pomáhá k regeneraci buněk a hydrataci kůže. Přidejte do něj několik kapek levandulového esenciálního oleje, abyste urychlili hojení.

Upozornění: Žádné z výše uvedených opravných prostředků nenanášejte na otevřené rány.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button