Zdraví

5 faktů o větrech, které jste neznali

Toto téma je pro některé lidi často tabu a velmi málo se o něm otevřeně mluví. Lidé bývají v rozpacích. Větry jsou však normální reakce, která znamená, že máte zdravě fungující trávicí soustavu.

Některá fakta

Existuje celá řada potravin, které vznik větrů podporují. Někdo s nimi má problémy, jiný nikoli. Přinášíme některá zajímavá fakta.

1. Cítíte se dobře

Máte pocit úlevy. Pokud máte potřebu na veřejnosti, můžete se omluvit a zajít na toaletu. Není ideální větry zadržovat.

2. Redukují nadýmání

Cítíte se někdy nafouklí? Měli byste vědět, že běžnou příčinou nadýmání je skutečně nahromaděný plyn ve střevě.

3. Naznačují alergie na potraviny

Existují potravinové alergie, které vedou k nadměrnému nadýmání, jež může být například známkou celiakie nebo laktózové intolerance. Pokud tedy máte pocit, že po konzumaci některých potravin máte zvýšené nadýmání, poraďte se se svým lékařem.

4. Informace o našem zdraví

Větry mohou sloužit jako ukazatel vašeho zdraví. Pokud se u vás objevuje časté nadýmání, může to být znamení nějakých zdravotních obtíží.

5. Můžou pomoci od bolestí břicha

Bolesti břicha může způsobovat nadměrné množství plynu, které se nahromadí ve střevech. Dostanete je z těla ven, pomocí jemného masírování břicha,k které usnadní odchod plynů z těla ven.

Pokud trpíte častou plynatostí bez závažných zdravotních příčin, můžete ji snížit tím, že se vyhnete konzumaci některých méně vhodných potravin – snížíte příjem mléka, umělých sladidel a sycených nápojů. Také pomůže pomalejší stravování a pravidelný pohyb.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button