Babské radyZdraví

5 důvodů, proč zařadit do jídelníčku brusinky

Hlavní sezónou brusinek je období od září do konce listopadu. Patří tedy mezi podzimní sezónní plodiny. V našem jídelníčku by se však měly objevovat celoročně, neboť našemu tělu nabízejí celou řadu zdravotních benefitů. Pozitivní vliv na močovou soustavu je všeobecně známý. Jaké další výhody našemu tělu nabízejí?

1. Velký obsah antioxidantů

Brusinky obsahují velké množství antioxidantů, které v našem těle plní celou řadu významných funkcí. Naše tělo některé antioxidanty produkuje samo, s procesem stárnutí se však jejich produkce snižuje.

Mezi tělu prospěšné látky, jež se v brusinkách nacházejí, patří vitamíny C a E,, flavonoidy, antokyany a quercetin.

2. Podpora imunity

Většina z nás ví, že pro podporu imunity je vhodný vitamín C. Brusinky nebo brusinková šťáva tohoto vitamínu obsahují velké množství.

3. Pomoc při obtížích močových cest

Brusinky pomáhají při léčbě zánětů močových cest a dokonce mohou pomoci těmto zdravotním obtížím předcházet. Příčinou tohoto jsou látky s antioxidačními účinky, které zabraňují bakteriím aby se zachytávaly na stěnách močového ústrojí.

4. Podpora trávení a zdraví střev

Bobule brusinek obsahují velké množství vlákniny, která má pozitivní vliv nejen na trávení, ale také celou trávicí soustavu. Kromě toho vláknina navozuje pocit sytosti, což je pozitivní vlastnost v případě redukční diety. Bobule také obsahují jen velmi malé množství cukrů.

Naše zdraví zásadním způsobem ovlivňuje střevní mikroflóra. Některé studie ukazují, že konzumace brusinek pozitivně ovlivňuje její skladbu. Pokud tedy budeme brusinky konzumovat pravidelně, můžeme zmírnit projevy zánětů a zlepšit zdraví trávicí soustavy.

5. Kontrola hladiny glukózy v krvi

Vzhledem k tomu, že brusinky obsahují velké množství polyfenolů a vlákniny, mohou pomoci při regulaci hladiny glukózy v krvi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button