Zdraví

4 příznaky oznamující Alzheimerovu chorobu

Mnoho lidí věří, že ztráta paměti je jasným znamením Alzheimerovy choroby. Nová studie ale říká, že tomu tak není pokaždé. Existují různé náznaky výskytu degenerativních onemocnění. Tuto studii provedli výzkumníci Severozápadní univerzity kognitivní neurologie a Centra pro Alzheimerovu chorobu.

Doktorka Emily Rogalski říká, že příznaky závisí na tom, která část vašeho mozku je chorobou postižena. Dodala také, že právě toto jsou čtyři druhy nebezpečného chování, které možná naznačují vývoj Alzheimera:

Neobvyklé chování

Někdo, kdo je normálně stydlivý a uzavřený, může přijít do obchodu a chtít políbit či obejmout úplného cizince. Nejlepší věc, kterou v tomto případě můžete udělat, je vzít dotyčnou osobu k lékaři.

Problémy s řečí

alzheimerPrimárně progresivní afázie je druh demence, která způsobuje problémy s řečí a výslovností jednotlivých slov. Pacienti mohou mluvit nesrozumitelně, mají problém sestavovat slova nebo je používají špatně.

Problémy se psaním

Pacienti mají problém psát, nevyslovují celá slova, ale pouze slabiky. Mají rovněž fyzické potíže se samotnou činností psaní.

Problémy se čtením

Pro pacienty je velmi obtížné dokončovat věty a nejsou schopni sledovat jednotlivá slova.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button