Babské radyPřírodní léčba

4 nejlepší přírodní léky na spáleniny od slunce

Každý z nás se alespoň jednou v životě spálil na sluníčku. Spálená pokožka řeže, pálí a bolí, ale co s tím? Než sáhnete po analgetikách, zkuste přírodní léky. Příště už si budete pamatovat, že se musíte před UV paprsky v dostatečné míře chránit. Někdy jsme však slunci vystaveni neúmyslně, přesto je potřeba vědět, že jsou UV paprsky škodlivé.

4 nejlepší přírodní léky na úžeh

spáleniny

Studené mléko

Spálená kůže dobře reaguje na tuky a kyselinu mléčnou v mléce. Nechte mlékem z lednice nasáknout měkký ručník a aplikujte ho na postiženou kůži, dojde ke zklidnění. Cca 20 minut po této proceduře pokožku omyjte studenou vodou.

Chladný čaj bez cukru

V čaji se nachází tanin, což je složka, která zmírňuje projevy spálení. Čaj přelijte do rozprašovače a pokožku s ním postříkejte, čajové sáčky využijte na oči.

Aloe Vera

spáleninyAloe Vera je jedním z nejlepších prostředků na spáleniny od slunce. Nejúčinnější je gel, ale pomůže i krém s obsahem hojivého Aloe Vera.

Voda

Vždy, když vystavujeme pokožku slunci, tak jí tímto procesem i vysušujeme. Kůže je slaná a dehydratovaná. Když bojujete proti spáleninám, je nutné zvýšit i pitný režim.

Spáleniny od slunce způsobují hodně bolesti a zvyšují riziko rakoviny kůže. I ve vašem zájmu se před úžehem chraňte všemi dostupnými prostředky. Pokud jsou spáleniny od slunce vážné, navštivte lékaře. Ten vás vyšetří a rozhodne, co je potřeba.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button