Babské radyHubnutíJídlo a receptyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

21 úžasných způsobů, jak využít citron a jeho kúru

V tomto článku vám prozradíme 21 neobvyklých způsobů, jak využít citron a jeho kúru, která zlepší váš vzhled, rozzáří prádlo, vyčistí váš domov a postará se i o vaše vlasy, kůži a nehty.

Čistá okna a zrcátka: Do rozprašovače dejte několik lžic citronové šťávy s vodou a použijte jako čistič na okna. Poté otřete novinami pro dokonalý lesk.

Mastné nádobí: Rozřízněte citron na polovinu, namočte do soli a drhněte mastné nádobí. Nebo můžete přidat lžičku citronové šťávy do svého mycího prostředku.

Svěží lednice: Umístěte citronovou kúru do lednice. Absorbuje zápach a udrží ledničku svěží a vonící.

Čistič ovoce a zeleniny: Vytvořte si sprej z citronové šťávy a vody, kterým následně budete mýt ovoce. Citronová šťáva poslouží jako přírodní dezinfekce.

Čistá koupelna: Smíchejte citronovou šťávu se sodou a vytvořte si domácí prostředek k čistění umyvadla a vany.

Ušlechtilá ocel: Oživte nerezovou ocel tím, že ji umyjete citronovou šťávou se solí. Nechte působit 5 minut a poté opláchněte teplou vodou a osušte.

Osvěžovač vzduchu: Dejte kousky citronové kúry do misky s vodou a dejte spolu s kousky skořice na sporák a vytvořte si během pár minut osvěžovač vzduchu, který váš pokoj úžasně provoní.

Čištění prkének: Vyčistěte a vydezinfikujte své krájecí prkénko tím, že na něj vymačkáte citronovou šťávu, potřete solí a necháte 10 až 15 minut působit. Tím se zbavíte skvrn od jídla.

Čistič mikrovlnky: Dejte do mísy citronovou kúru nebo šťávu z jednoho citronu spolu s vodou, vložte do mikrovlnky, kterou zapnete na vysokou teplotu a ohřívejte 10 minut a ještě dalších 10 minut nechte uvnitř, aby mohlo horko a pára působit. Zbylé skvrny setřete ubrouskem či houbičkou.

Odstraňování skvrn z kůže: Obarvili jste si prsty třešňovou šťávou, borůvkami či kurkumou? Skvrny jednoduše odstraníte citronovou kúrou. Jemně kůži masírujte, počkejte několik minut a důkladně opláchněte teplou mýdlovou vodou. Opakujte, dokud se skvrn nezbavíte.

Citronový čaj: Sušenou citronovou kúru můžete také využít na přípravu čaje. Sušte kúru 3 až 4 dny, dokud nescvrkne a ukládejte ji na suchém a tmavém místě. Výborná je například spolu s černým čajem.

Deodorant do skříně: Citronovou kúrou osvěžíte své zásuvky či skříně. Dejte sušenou citronovou kúru do malého sáčku a vložte jej mezi své oblečení.

Při bolestech hlavy: Citron je přírodní lék na bolesti hlavy. Umelte kúru z citronu, smíchejte s trochou vody a vytvořte pastu. Naneste na čelo a na několik minut si odpočiňte.

Deodorant na odpadkový koš: Když do svého odpadkového koše přidáte několik kousků citronové kúry, zbavíte se zápachu.

Bělidlo na zuby: Smíchejte jedlou sodu s citronovou šťávou a vyčistěte si se směsí zuby. Poté nechte působit maximálně jednu minutu a ústa vypláchněte vodou.

Ledové kostky s citronem: Oživte letní nápoje díky citronovým kostičkám. Přidejte malé kousky citronu do zásobníku ledu, zalijte vodu a nechte zmrznout.

Čistič WC: Citronová šťáva pomáhá odstranit odolné skvrny ze záchodové mísy. Vytvořte pastu z boraxu a citronové šťávy, aplikujte na skvrnu a vydrhněte kartáčem či houbičkou. Nechte působit asi 2 hodiny a poté smyjte.

Skvrny od tvrdé vody: Skleněné či plastové dveře od sprchy můžete vydrhnout půlkou citronu, stejně tak i kohoutky.

Leštidlo na nábytek: Vyrobte si přírodní leštidlo na nábytek – smíchejte 1 díl citronové šťávy se 2 díly olivového oleje a nábytek vyleštěte.
Zachování čerstvosti: Uchraňte brambory či jablka před zhnědnutím tím, že na ně nalijete trochu citronové šťávy. Také zvadlému salátu pomůžete, když jej na jednu hodinu dáte do mísy se studenou vodou a šťávou z jednoho citronu.

Čisté ruce: Odtraňte zápach z rukou pouze tím,že bude mnout citronovou kúru, pomůže vám také jako peeling na suché ruce a k vybělení nehtů.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button