Přírodní léčba

12 důvodů, proč používat Tea Tree Oil

Co je vlastně Tea Tree Oil? Zkráceně „TTO“ je čerstvý esenciální olej typického štiplavého zápachu, který se vyskytuje v odstínech světle žluté barvy až po bezbarvý odstín. Pochází z listů Melaleuca alternifolia, neboli kajeputu střídavolistého, pocházejícího původně z Queenslandu a z pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii.

Tea Tree OilJiž odedávna byl původními obyvateli označován za boží dar, který se používal k léčbě veškerých neduhů. Jeho listy se přikládaly na otevřené rány, infekce i pohmožděniny. Výpary z listů se využívaly k léčbě dýchacích potíží. Teprve o mnoho let později se začal využívat olej, který má mnohem větší trvanlivost, než listy a rovněž jeho účinky jsou výrazně silnější

Tea Tree Oil je toxický, je-li užíván perorálně (ústy), nicméně i tak je doporučován jako kloktadlo při bolestech zubů a poslouží také při jiných zdravotních komplikacích, hojně je pak užíván i v kosmetickém průmyslu. Opravdu účinný je při dermatologických potížích jako jsou lupy, akné, vši, herpes a další kožní onemocnění. Jedná se o zázrak, který dodnes dokazuje, že má v medicíně své nezastupitelné míso a pokud jsou vám jeho účinky cizí, představíme si jeho skutečný potenciál.

12 důvodů, proč používat Tea Tree Oil:

1. Akné – postačí vám kapka tohoto zázračného oleje a vaše pleť se očistí od aktuálně bujícího nevzhledného pupínku.

2. Astma – 3-4 kapky Tea Tree Oil přidejte do hrnce s horkou vodou a klasicky inhalujte za pomocí ručníku nad hlavou.

3. Otlaky – vyžadují 5 kapek oleje, kterým si rozmasírujeme bující mozoly z dlouhé procházky nebo špatných bot. Tuto metodu opakujte 2x denně. Jakmile mozoly změknou, pomocí pinzety je odstraňte a metodu znovu aplikujte. Poté nohy opatřete obvazem.

4. Bradavice – opět postačí aplikovat pár kapek Tea Tree oleje přímo na bradavice, avšak za pomocí vatové tyčinky nebo tampónku, aby se do skleničky s olejem nic nezaneslo. Opakujte 2x denně, dokud nezačnou bradavice mizet. Máte-li citlivější pokožku, Tea Tree Oil zřeďte.

5. Úpal – smíchejte 1 polévkovou lžíci kokosového oleje s 1 kapkou oleje Tea Tree a 1 kapkou levandule.

6. Popáleniny – první věc, kterou musíte udělat, je omýt postižené místo studenou vodou. Poté vyrobte směs 5 kapek oleje Tea Tree a 1 lžíce medu. Touto směsí potírejte postižené místo 3-5x denně.

7. Plísně a mykózy v okolí nehtů – aplikujte několik kapek oleje čistýma a suchýma rukama přímo na postižené místo a na jeho přilehlé okolí. Opakujte 2x denně po dobu jednoho týdne.

8. Bolest svalů – vyžaduje teplou vanu se 4-5 kapkami oleje. Přesně tohle pomůže od ztuhlých svalů.

9. Rány – buď namočte postižené místo ve vodě s Tea Tree olejem, nebo si vyrobte sprej v kombinaci vody a tohoto oleje a jím pravidelně stříkejte postižené místo.

10. Bolest v krku – vyžaduje několik kapek oleje se špetkou soli a 1 šálkem teplé vody. Tuto směs však nesmíte pít, pouze kloktat!

11. Čistší zubní kartáček – aplikujte několik kapek Tea Tree přímo na kartáček na zuby. To má za následek zlikvidování bakterií. Opakujte 1-2 týdně.

12. Infekce a bolest ucha – smíchejte pár kapek oleje se 2 lžícemi teplého olivového oleje. Používejte jako kapátko do postiženého ucha, avšak v malém množství. Přiložená bavlna pak absorbuje olej. Opakujte 2-3 denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button