Jídlo a receptyZdraví

11 benefitů soursopu

Soursop patří mezi tropické druhy ovoce. Jedná se o plod láhevníku ostnitého. Přirozeně se vyskytuje ve vyšších polohách karibské oblasti Antil, Střední Ameriky a severu Jižní Ameriky.

Vnější obal plodu je rýhovaný, vnitřek je šťavnatý a měkký. V syrovém stavu má tmavě zelenou barvu. Některé druhy soursopu jsou bez semen. Poskytuje celou řadu zdravotních benefitů.

Zdravotní benefity soursopu

 1. Pomoc v boji proti osteoporóze – soursop obsahuje fosfor a vápník. Ty jsou prospěšné našim kostem. Činí je silné. Také funguje jako prevence proti osteoporóze.
 2. Zlepšení vytrvalosti – nachází se v něm větší množství fruktózy. Ta je zdroj energie. Udržuje nás aktivní a svěží.
 3. Zdraví srdce – díky obsahu vitamínu B1, který pomáhá, kromě jiného, urychlit krevní oběh a metabolismus. Pro podporu energie a ukládání tuků je důležitý vitamín B2. To vše pomáhá udržet zdravý srdeční sval.
 4. Pomoc při průjmu – tu zajistí šťáva z ovoce. Postačí 2-3 polévkové lžíce.
 5. Boj se zácpou – soursop obsahuje velké množství vlákniny, která pomáhá eliminovat zácpu.
 6. Podpora dobrého spánku – soursop obsahuje tryptofan, což je chemická látka, která pomáhá tělu relaxovat a podporuje dobrý a kvalitní spánek.
 7. Boj proti volným radikálům – ten zajistí kyselina askorbová v ovoci obsažená.
 8. Podpora imunity – některé ze sloučenin obsažených v ovoci podporují imunitu a udržují naše tělo v kondici.
 9. Zdraví kůže – nanášení šťávy z ovoce na kůži může pomoci hojit některé kožní obtíže.
 10. Pomoc proti předčasnému stárnutí – s tím pomáhá vyšší obsah vitamínu C, který hraje důležitou roli v boji proti volným radikálům. Ty způsobují předčasné stárnutí pokožky a tvorbu drobných vrásek.
 11. Boj proti vším – pokud se u vás, nebo někoho z vaší rodiny, vyskytnou vši, může pomoci odvar připravený z listů soursopu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button