Zdraví

10 důvodů, proč byste ihned měli najít někoho na vášnivé líbání

Líbat někoho, koho milujete, je, řekněme, úžasné, vášnivé a romantické. Je možné, že je to jeden z nejlepších pocitů v životě. Věděli jste však, že líbání zahrnuje mnohem více než jen přiložení dvou párů rtů k sobě? Je to pravda. Ve skutečnosti má líbání mnoho zdravotních přínosů, o kterých jste pravděpodobně nikdy ani neuvažovali. Zde se dozvíte deset faktů o líbání, po kterých budete chtít najít někoho, komu byste ihned mohli dát láskyplný polibek.

  1. Líbání posiluje váš imunitní systém

Studie publikovaná v deníku Medical Hypotheses prohlásila, že líbání může zvýšit imunitní systém ženy, zejména vůči viru známého jako cytomegalovirus (neboli lidský herpes virus 5). Tento virus může způsobit u těhotných žen defekt plodu a oslepit nemluvně. Líbání navíc přenáší drobná onemocnění z úst do úst, což potencionálně může posílit váš imunitní systém.

  1. Líbání je skvělý způsob, jak spálit kalorie

Některé zprávy uvádějí, že líbání skutečně spálí v rozsahu od 2 do 6 kalorií za minutu. I když ne nutně stejně dobře jako 30minutové kardio cvičení, můžete spálit hrst čokoládových lupínků, nebo půl sklenice vína pouhým vášnivým líbáním po dobu jedné hodiny!

  1. Přirozené uvolnění díky polibkům

Stres je velkou částí dnešní společnosti. S nabitými pracovními povinnostmi, dětmi a mimoškolními aktivitami je určitě skvělý nápad najít způsob, jak relaxovat po náročném dni. Líbání je pro to dokonalou aktivitou, protože uvolňuje oxytocin ve vašem těle. Oxytocin je přirozená zklidňující chemikálie. Také se tím zvyšují endorfiny, díky čemuž se zvýší celkový dobrý pocit. Dobrá líbačka navíc zvyšuje dopamin, který zvyšuje romantické pocity, a dává vašemu tělu celkový dobrý uvolněný pocit.

  1. Líbání zvyšuje obličejovou svalovou hmotu

Přestože se většina lidí spíše soustředí na zpevňování břišních svalů, nemělo by se zapomínat ani na procvičování vašich obličejových svalů. Jak člověk stárne, ztrácí se svalová elasticita, a začnou se projevovat povislé tváře a dvojité brady. Líbání využívá až třiceti rozdílných obličejových svalů, což může pomoci zpomalit proces povadlé pleti, zejména v oblasti líček.

  1. Líbání jako prevence zubního kazu

Další úžasným přínosem vášnivého líbání je prevence zubního kazu, ale jen když přejdete na pořádného francouzáka. Díky zvýšené produkci slin během líbání se vyplaví všechny bakterie ve vaší ústní dutině. To zahrnuje bakterie, které způsobují kažení zubů a hromadění zubního plaku.

  1. Polibky mohou být možným lékem na alergie

Podle výzkumu, akt líbání snižuje růst IgE protilátek v krvi. Jedná se o protilátky, které uvolňují histamin, který je zodpovědný za alergické symptomy, včetně slzení a kýchání.

  1. Líbání je dobré pro zdraví srdce

Ano, líbání je dobré pro srdce v romantickém slova smyslu, ale je také dobré pro zdraví srdce. Ve skutečnosti, čím více se budete s partnerem líbat, tím menší je šance, že budete mít vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol. To je většinou způsobeno skutečností, že líbání snižuje stres a zlepšuje celkovou spokojenost ve vašem vztahu.

 

  1. Líbání ulevuje od bolesti

Po dlouhém a těžkém dni v práci, se mnoho lidí vrátí domů, aby ještě bojovali s bolestí zad. Překvapivě však byste raději měli sáhnout po polibcích než po prážcích proti bolesti, abyste ulevili svým zádům. Jak již bylo zmíněno výše, líbání uvolňuje endorfiny ve vašem těle, které byly prokázané, že jsou silnější jak narkotika (například morfin), když přijde na úlevu od bolesti.

  1. Pro delší život

N2které studie ukázaly, že líbání vašeho milovaného partnera každý den, může prodloužit život jedince až o pět let. Tyto studie se zaměřovaly na ženaté muže, které dávali polibek svým chotím každé ráno před cestou do práce. Naneštěstí tato studie nezjistila, zdali je tento efekt platný i pro ženy. Přesto však ranní pusa přináší natěšení na večerní shledání a vášnivou noc, což má své vlastní zdravotní přínosy.

  1. Líbání zmírňuje bolesti hlavy a křeče

Během ženského menstruačního cyklu často dochází ke křečím a bolestem hlavy. Ačkoli má mnoho žen v takovém případě tendenci si přát pouze se stočit do klubíčka a bolest přečkat, existuje i jiné řešení. Líbání podporuje rozšíření krevních cév, což přirozeně zmírní bolest jak následkem křečí, tak bolestí hlavy.

Přiznejme si, že asi nikdo z nás nepotřebuje žádný důvod k líbání svého milovaného nebo milované. Nyní když už však víte, že polibky mohou výrazně obrátit vaše zdraví k lepšímu, máte o to víc důvodů k pořádné líbačce. Tak tedy popadněte své zlatíčko a začněte se vášnivě líbat do skonání světa. Život by přeci nebyl žádná zábava bez trochy té romantiky a vášně.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button