Zdraví

10 dobrých důvodů, proč byste měli pít pivo! Čtvrtý důvod je velmi důležitý!

Všichni víme, že pivo je alkoholický nápoj, kterým lidé obvykle zapíjejí různá jídla, především v Severní Americe a Evropě. Pivo obsahuje na rozdíl od vína spoustu proteinů a vitamín B, zatímco množství antioxidantů je v obou nápojích podobné.

Chmel, hlavní složka pro vaření piva, je bohatým zdrojem flavonoidů, které jsou účinnými antioxidanty. Měli byste také vědět, že pivo je velmi dobrým zdrojem mnoha minerálů, které hrají zásadní roli v různých metabolických procesech. Užívají-li se v optimálním množství, mohou rozhodně posílit vaše zdraví, a to mnoha způsoby.

Zde je 10 dobrých důvodů, proč byste měli pít pivo:

  1. Pivo udrží vaše ledviny zdravé! Nedávná studie zjistila, že pivo je velmi dobré pivopro ledviny. Ve skutečnosti každá láhev piva, kterou vypijete, snižuje riziko vytváření ledvinových kamenů o 40 %.
  2. Pivo může také snížit hladinu cholesterolu! Co byste měli vědět – vláknina nalezené v pivu může také snížit hladinu LDL cholesterolu, tj. „špatný“ typ cholesterolu.
  3. Pivo může také zvýšit hladinu vitamínu B! Podle expertů obsahuje tento nápoj mnoho vitamínů B (B1, B2, B6 a B12). Říkají také, že pivaři mají o třicet procent vyšší hladinu vitamínu B6, než ti, co pivo nepijí, a tato hladina je dvakrát vyšší než u těch, kdo pijí víno. Pivo je také velkorysým zdrojem vitamínu B12.
  4. Pivo na silné kosti! Ano, studie prokázala, že zvýšené množství křemíku v pivu může přispět k vyšší hustotě kostí.
  5. Pivo také funguje jako skvělý lék na nespavost! Kyselina mléčná a nikotinová, které jsou v pivu přítomny, mohou zlepšit spánek!
  6. Pivo snižuje šanci na infarkt – významně! Podle expertů mají pivaři o 40 až 60 procent snížené riziko, že utrpí infarkt, v porovnání s lidmi, kteří pivo nepijí.
  7. Pivo je také skvělé pro prevenci krevních sraženin! Jak to funguje – odborníci říkají, že ingredience obsažené v pivu pomáhají předcházet vzniku krevních sraženin.
  8. Odborníci tvrdí, že pivo také podporuje paměť! Nedávná studie ukázala, že milovníci piva mají méně pravděpodobnou šanci onemocnět Alzheimerovým onemocněním a demencí, než ti, kteří pivo nepijí.
  9. Pivo vám také pomůže překonat stres. Skupina odborníků z Montrealské univerzity zjistila, že dvě sklenice piva denně, může snížit pracovní stres či pocity úzkosti.
  10. A konečně, díky pivu bude vaše pleť vypadat mladší a krásnější! Dámy, to je skvělé, že? Odborníci říkají, že mnohé vitamíny v pivu mohou regenerovat pleť a mají pozitivní dopad na pigmentaci. Vaše pleť se zjemní a zvláční.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button