BylinkyPřírodní léčbaZdraví

Zvyšte svůj pocit štěstí snadným způsobem

Mezi naším tělem a naší myslí neexistuje žádná hranice. O své tělo pečuje každý, ne každý však pečuji o svoji emocionální a duševní pohodu. Tato péče bývá často poslední věcí na seznamu našich priorit nebo dokonce bývá opomíjená. Většina z nás se domnívá, že pokud se zmíní o emocionálních či psychických obtížích, bude považována za slabé. Jak tedy zlepšit psychickou pohodu a své vlastní pocity štěstí? Jednou z možností jsou bylinky a bylinné přípravky.

Brahmi

Jedná se o ajurvédskou bylinku, která se po celá staletí používá pro podporu mozku a jako prostředek zlepšující pocity pohody. Kromě toho podporuje paměť, pomáhá v boji proti stresu a zmírňuje nepříjemné pocity spojované s úzkostí. Také má antioxidační účinky. Nejčastěji se užívá jako bylinný odvar. K dostání je také v kapslích.

Heřmánek

Heřmánkový čaj nabízí relaxační účinky, je ideální volbou před spaním. Také může být účinným pomocníkem pro zmírnění stresu a úzkosti. Kromě toho zlepšuje trávení, uklidní náš nervový systém, podpoří imunitu a u žen snižuje bolestivé menstruační křeče.

Gotu Kola

Opět bylinka používaná v ajurvédě. Uvolňuje nervy, zmírňuje záchvaty úzkosti a depresivní stavy, zlepšuje naše kognitivní funkce a pomáhá nám vyrovnat se se stresem. Kromě toho obsahuje antispazmodické a antiseptické sloučeniny. V nabídce ji nalezneme ve formě čaje nebo kapslí.

Třezalka tečkovaná

Tato bylinka se jako přírodní antidepresivum používá již po celá staletí. Pomáhá celkově zklidnit . organismus, potlačuje pocity úzkosti a melancholie, kromě toho má pozitivní vliv na zažívání. Také jsou známé její antibiotické a protizánětlivé účinky

POZOR

Tato bylinka není vhodná pro těhotné a kojící, ty, kdo mají nízký krevní tlak, vysoký cholesterol, cukrovku, alergie na pyl. Také se může objevit citlivost na sluneční světlo. Není vhodná souběžně s užívání antidepresiv.

Kava Kava

Tvoří základ polynéské kultury. Ulevuje od úzkosti a pocitů nervozity, především v oblasti sociálního prostředí. Má mírně sedativní účinky, díky kterým snižuje pocity nervového napětí a úzkosti a umožňuje společenskou komunikaci.

Meduňka

Tato bylinka je vhodná i pro děti. Kromě dobré nálady navozuje také dobrý spánek, neboť má mírně sedativní účinky. Ne každý ví, že obsahuje i antivirové sloučeniny, takže si z ní připravený čaj můžeme vychutnat i při prvních známkách nachlazení.

Pocity štěstí nás dělají spokojenějšími, nevyrovnají však špatné návyky mezi něž patří nevhodná strava, nedostatek pohybu a kvalitního spánku nebo nadměrný stres. Pokud chceme být opravdu spokojení, je potřeba se zaměřit na všechny aspekty související s naším životem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button