Přírodní léčbaZdraví

Zubní pasta je úžasná: přírodní čistič i hojič modřin

Všichni víme, že lidé obvykle používají zubní pastu jen na jednu jedinou věc – čištění zubů. Zubní pasta má různé účinky, bělí, zesvětluje, odstraňuje skvrny, osvěžuje dech, obnovuje a chrání sklovinu, ale čistící schopnosti zubní pasty lze využít i mimo naše zuby.

Stejné ingredience, tak pomáhají vyleštit naše zuby na perleťově bílou, ale dá se takto účinně zbavit i skvrn a jiných štiplavých pachů? Vyzkoušejte těchto několik tipů k tomu, abyste nám uvěřili.

6 zajímavých způsobů využití zubní pasty

Zbavíte se modřin

pastaJe to zvláštní způsob, jak se zbavit modřin, ale skutečně funguje. Stačí použít kousek fluoridové zubní pasty přímo na modřinu, zakrýt gázou přes noc a ráno opláchnout. Místo modřiny bude místo, buď vybledlé, nebo úplně pryč. Zubní pasta pracující pod kůží pomáhá uvolnit krev, která se potom propláchne přes kůži.

Skvrny na koberci

Jak používat zubní pastu na čištění skvrn na koberci? Je to velmi jednoduché: stačí použít zubní pastu a vetřít do koberce, potom odstranit a opláchnout.

Barva na vlasy

Zubní pasta pomůže odstranit zbytky barvy na vlasy ze špatně přístupných míst. Když si zubní pastu nanesete kolem linie vlasů, tak si při barvení nezašpiníte kůži. Místa pak jednoduše setřete a opláchnete.

Posiluje nehty

Vaše zuby a nehty jsou si svým složením velmi podobné. Naneste trochu zubní pasty na starý kartáček na zuby, který již nepoužíváte a třete jím o nehty. Zubní pasta dodá nehtům lesk, zároveň je i posiluje.

Odstranění škrábanců

Zubní pasta dobře funguje na škrábance a šmouhy. Naneste tenkou vrstvu zubní pasty a jemně vmasírujte, poté opláchněte čistou vodou.

Pastelka na zdi

Než se nadějete, vaše zeď je počmáraná. Každý rodič by chtěl znát tento trik. Pastelky ze zdi sundáte dolů pomocí zubní pasty a bude zase jako nová.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button