Kotníky nohou mají tendenci natékat a kromě vaší váhy je ovlivňují i další faktory jako např. strava a hormonální změny. Za příčinou otoku kotníků stojí zadržování tekutin v celém těle, což má za následek hromadění toxinů a odpadů.
Mezi další důvody, proč kotníky otékají je i těhotenství, dlouhé stání, obezita, nadbytek tekutin v těle, atd. Otoky je lepší diagnostikovat, protože za nimi mohou vězet i vážnější nemoci typu onemocnění jater, žilní trombózy či obstrukce lymfatického systému.
Pampeliška
Jedná se o silné diuretikum a detoxikační prostředek. Pomáhá v boji se zadržováním tekutin, redukuje otoky v oblasti nohou, kotníků a chodidel.
Doporučení: Udělejte si čaj z pampelišky a vypijte tři šálky denně. Kapalinu lze také použít přímo na postiženou oblast pomocí kapesníku nebo ručníku.
Epsomská sůl
Epsomská sůl je na otoky dolních končetin vynikající. Pomáhá uvolnit končetiny, snižuje zánět a stimuluje dobrou cirkulaci k prevenci onemocnění.
Doporučení: Jeden šálek epsomské soli, rozpusťte ve vodě a namočte do koupele nohy po dobu 15 minut.
Aloe vera
Tato rostlina má pro tělo hodně výhod. Bojuje proti zánětu a odstraňuje toxiny. Je prevencí zadržování tekutin v dolních končetinách.
Doporučení: Z čerstvé rostliny odstřihněte list a vymačkejte gel. Konzumujte každé ráno dvě lžíce na lačný žaludek s vodou nebo džusem. Další možností je potírat přímo postižené oteklé místo.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.