Moderní úprava vlasů nám je poškozuje. Ať je to fénování, rovnání nebo barvení, vše vyjde v závěru podobně. Vlasy jsou suché a poškozené. Pokud si své vlasy prohlížíte, tak jistě víte, jak jste na tom s jejich kvalitou. Ztratily lesk a objem? Zkuste si udělat tento „homemade“ recept. Ony totiž mohou dost často poškozením i vypadávat.

Příčin vypadávaní vlasů je mnoho, ale z těch nejznámějších nás ovlivňuje životní prostředí, stresové situace, kouření, genetika, hormonální nerovnováha i stárnutí organismu. Na stav vlasů mají bohužel vliv také některé léky a získané nemoci (onemocnění štítné žlázy, autoimunitní onemocnění, syndrom polycystických ovarií – PCOS, anémie z nedostatku železa a jiná chronická onemocnění).

maxresdefaultTato domácí směs je velmi užitečná a prospěšná pro všechny typy vlasů. Vlasová maska je přírodního rázu, efektivní a současně bezpečná. Zastaví vypadávání vlasů a podpoří jejich růst. Přivede poškozené vlasy zpět k životu. Hlavními složkami v této masce na vlasy je želatina.

Zřejmě se teď ptáte i sami sebe: „ Jak to, že je želatina účinná pro regeneraci vlasů?“ Odborníci vám odpoví, že obsahuje vysoký obsah bílkovin a aminokyselin. Želatina podporuje růst vlasů a nehtů.

Budete potřebovat tyto ingredience:

  • 1 polévkovou lžíci želatiny
  • ½ šálku mléka
  • 1 vejce
  • 2 lžičky jablečného octa
  • 2 lžíce kondicionéru (určeného na suché a poškozené vlasy)
  • 2 lžíce olivového oleje

Postup:

Ohřejte mléko a přidejte želatinu. Nechte tyto dvě složky vzájemně spojit a potom přidejte zbytek přísad. Umyjte si hlavu a masku aplikujte na mokré vlasy. Nasaďte si sprchovou čepici a nechte působit 30 – 40 minut. Vlasy poté opláchněte a znovu umyjte jemným šampónem. Používejte tuto masku dvakrát týdně a vaše vlasy budou daleko jemnější a zdravější.

Čtěte:  Recept, jak se zbavit nevzhledných a nepříjemných bradavic

ZANECHAT ODPOVĚĎ