Pouring water from bottle into glass on blue background

Jak se zbavit nadýmání? Nafouknutého břicha, které vám opticky přidává na kilech? Především se zbavte piva a těžkého jídla.

Může se jednat o prvotní známku špatného trávení. Může jít ale také o nedostatek pitného režimu. Pamatujte rovněž, že káva a alkohol nejsou pitným režimem. Pokud se jich i přesto nevzdáte, zapijte tento svůj denní režim alespoň osmu sklenicemi čisté neperlivé vody.

Trpí-li vaše tělo nedostatkem vody, dochází k zadržování vody a tak k syndromu nafouklého břicha. Proto vám radíme pít onu čistou vodu, dodržovat pitný režim.

Dalším důvodem nafouklého břicha je zácpa. Máte problém se vyprázdnit? Jezte více vlákniny – pomůže vám to zbavit se plynů, které vás nafukují a nedovolí vám se vyprázdnit. Dopřejte si raději celozrnné pečivo než bílé a jezte více luštěnin.

Stres je další příčinou. Spoustu nemocí máme především v hlavě. Tudíž nás stres nafukuje a mozek brání našemu trávicímu systému pracovat jak má… Najednou se objeví bolesti žaludku a zácpa.

ovoce

Nesvědčí nám ani příliš rychlá konzumace jídla – na oběd je třeba mít dostatek času, žvýkejte, polykejte pomalu, jezte po malých porcích.

Zapomenout byste měli také na sacharidy, cukr, alkohol a další dobroty. Nahraďte je cukrem zdravým, který naleznete v ovoci.

Čtěte:  Pes poznal, že má dívka leukémii! Nechtěl jí opustit, dokud se nedostala do nemocnice

ZANECHAT ODPOVĚĎ