Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Zbavte se nadýmání přírodní cestou

Jak se zbavit nadýmání? Nafouknutého břicha, které vám opticky přidává na kilech? Především se zbavte piva a těžkého jídla.

Může se jednat o prvotní známku špatného trávení. Může jít ale také o nedostatek pitného režimu. Pamatujte rovněž, že káva a alkohol nejsou pitným režimem. Pokud se jich i přesto nevzdáte, zapijte tento svůj denní režim alespoň osmu sklenicemi čisté neperlivé vody.

Trpí-li vaše tělo nedostatkem vody, dochází k zadržování vody a tak k syndromu nafouklého břicha. Proto vám radíme pít onu čistou vodu, dodržovat pitný režim.

Dalším důvodem nafouklého břicha je zácpa. Máte problém se vyprázdnit? Jezte více vlákniny – pomůže vám to zbavit se plynů, které vás nafukují a nedovolí vám se vyprázdnit. Dopřejte si raději celozrnné pečivo než bílé a jezte více luštěnin.

Stres je další příčinou. Spoustu nemocí máme především v hlavě. Tudíž nás stres nafukuje a mozek brání našemu trávicímu systému pracovat jak má… Najednou se objeví bolesti žaludku a zácpa.

ovoce

Nesvědčí nám ani příliš rychlá konzumace jídla – na oběd je třeba mít dostatek času, žvýkejte, polykejte pomalu, jezte po malých porcích.

Zapomenout byste měli také na sacharidy, cukr, alkohol a další dobroty. Nahraďte je cukrem zdravým, který naleznete v ovoci.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button