KrásaZdraví

Zázvorový čaj s citronem nabízí benefity nejen pro zdraví, ale také pro pokožku a vlasy

Mnoho z nás si zvyklo připravovat zázvorový čaj s citronem v období chřipek a nachlazení. Pokud jsme kreativní, můžeme si do čaje přidat další přísady. Patří mezi ně med, máta či skořice. Věděli jste, že tento čaj prospívá nejen zdraví, ale také naší pokožce a vlasům?

Benefity pro zdraví

Že zázvorový čaj s citronem je dobrý pomocník v boji proti nachlazení, to ví většina z nás, ne každý však tuší, jaké další benefity tento čaj nabízí našemu tělu.

Pomoc v boji proti nevolnosti

Zázvorový čaj pomáhá zmírňovat příznaky související se žaludeční nevolností. Také může pomoci při střevních obtížích nebo poruchách trávení.

Podpora imunity

Citron obsahuje velké množství vitamínu C a antioxidanty. Zázvor společně s citronem pak pomáhají v boji proti infekcím a nachlazení a mohou zkrátit dobu trvání chřipky i nachlazení.

Podpora kognitivních funkcí

Čaj připravený ze zázvoru a citronu má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, může pomoci zvyšovat kognitivní funkce u osob středního věku. Také snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby.

Zlepšení nálady a koncentrace

Zázvor pomáhá snižovat v těle stres a citron může pomoci snížit výkyvy nálad.

smějící se dívka

Výhody pro pokožku

Zázvorový čaj s citronem podporuje zářivou pokožku. Silná kombinace zázvoru a citronu je nejen výjimečně účinná při léčbě některých zdravotních obtíží, ale také přispívá ke krásné a zářivé pokožce. Tento čaj obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které zlepšují celkové zdraví pokožky. Přítomnost zázvoru nabízí antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji proti kožním infekcím. Díky tomu podporují její očistu.

Výhody pro vlasy

Pravidelné pití tohoto čaje podporuje přísun minerálů a vitamínů do pokožky hlavy. Díky tomu budou naše vlasy silnější a lesklejší. Také může pomoci omezit vypadávání vlasů, výskyt lupů nebo svědění pokožky v oblasti hlavy.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button