Babské radyHubnutíJídlo a receptyPohybPřírodní léčbaZdraví

Zázvor zmírňuje bolesti svalů

Zázvor zmírňuje bolesti svalů

… a nejen na tuto zdravotní problematiku vám poslouží tento štiplavý kořen, který pochází z Asie, a který se v Číně užívá již tisíce let. Pokud vás bolí svaly, je třeba cvičit alespoň dvakrát denně a při společném užití zázvor se již není třeba bát svalové bolesti. Oddenek této rostliny má totiž analgetické vlastnosti a působí tak jako lék proti bolesti. Ačkoli úlevu nemusíte cítit okamžitě, dostaví se. Chce to však pravidelnou konzumaci tohoto čaje…

Strouhat kořen zázvoru do horké vody by se tak mělo stát vaší denní rutinou. Uleví se vám od bolesti, ale také si například pomůžete od infekce v krku.

  • … dále je tento kořen silně protizánětlivý, na což jsme již narazili. Čili nemusíte se bát, že by bylo nutné utrácet za drahé a chemické medikamenty v období chřipek. Vše za vás totiž vyřeší tento teplý mok. Pomůže v léčbě artritidy, srdečních onemocnění, Alzheimerovy choroby a mnoho dalšího. Donutí fungovat vás imunitní systém správně a ochrání vás před infekcemi. Rovněž pomáhá vylučovat jedy, které do sebe dostáváme díky nesprávné životosprávě. Jde zejména o nasycené a trans-tuky, o sójový olej, cukry, červené maso, mléčné výrobky či rafinované uhlohydráty. U pacientů s osteoartrózou zase zázvor pomůže snížit bolest i vedlejší účinky medikamentů. Bolest dokáže tento přírodní produkt snížit až o dvacet procent…
  • … v dalším výčtu zdravotních zásluh má zázvor na svědomí také snížení hladiny cukru v krvi. Stává se z něj tak přirozený lék pro zlepšení stavu cukrovky, ale také samotné cukrovce předchází, protože právě snižuje hladinu cukru v krvi, a to až o dvanáct procent. Můžete jej konzumovat v podobě tablet jako potravinový doplněk, anebo jako koření na jídle či jako samotný čaj, který má asi nejefektivnější účinek. Kromě toho tento kořen ocení zejména ženy, které mají potřebu zhubnout – zázvor totiž spaluje tuky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button