O zázvoru jsme zde již napsali hodně. Pravdou je, že je perfektním pomocníkem na nemálo zdravotních neduhů, ale pomohou vám také v rámci estetické sféry. Jak?

Díky zázvoru zhubnete! Zbavíte se tuku nejen v pase, ale i na bocích a na stehnech! Ač existuje mnoho diet, které slibují zázračné účinky, jsou však nakonec v nedohlednu. Vsaďte proto na něco osvědčeného a to aniž byste museli hladovět!

O co jde? O vodu, která nebolí tolik jako cvičení. Připravte si tedy kořen čerstvého zázvoru a nakrájejte jej nadrobno. Poté jej dejte vařit na dobu deseti až patnácti minut, načež je třeba tento vývar nechat vychladnout a scedit.

Lektvar pijte nejlépe po celý den, anebo alespoň jeden litr denně po dobu šesti měsíců. Zbavíte se zánětů, revmatických a artritických bolestí nebo například otoků kloubů. Zázvor figuruje také jako antioxidant a bojuje proti volným radikálům. Ty mají na svědomí poškození buněk v těle nebo vznik zákeřné rakoviny.  Právě zázvor je protirakovinotvorný. Upravuje také hladinu cholesterolu v krvi, který je spojen s obezitou, srdečními chorobami a rakovinou. Mimoto zázvor snižuje tlak, ředí krev a upravuje cholesterol.

Čtěte:  Víte, co se vám stane, pokud si nebudete měnit spodní prádlo?

ZANECHAT ODPOVĚĎ