Přírodní léčbaZdraví

Zajímavé výhody mořské soli

Mořskou sůl si mnozí z nás spojují s lázněmi, odpočinkem a relaxací. Mořská sůl nabízí našemu tělu celou řadu zdravotních benefitů. Zahrnuje péči o pleť a celé tělo, uleví od bolesti a křečí. Je prospěšná pro náš nos, zlepšuje elektrolytickou rovnováhu těla.

Vyrábí se odpařováním slané mořské vody, nejčastěji z moře Středozemního, Severního nebo Atlantského oceánu. Oproti rafinované soli může mít tmavší barvu. Obsahuje minerály v takové formě, která je snadno absorbována naším tělem. V kvalitě a kombinaci minerálů se liší. Na skladbu má vliv podnebí a geografická poloha regionu.

Péče o pleť

Obsah minerálů, které se nacházejí v soli z Mrtvého moře, je ceněn díky svým omlazujícím účinkům. Koupel připravená z této soli udržuje pokožku hydratovanou a revitalizovanou. Zlepší funkci kožní bariéry a odstraní z kůže zánět. Protizánětlivé účinky má díky obsahu hořčíku. Také podporuje detoxikaci tím, že vyplavuje z těla škodliviny. Zlepšuje krevní oběh.

Lepší zdraví dutiny ústní

Některé druhy mořské soli obsahují fluor. Ten má pozitivní vliv na podporu zdraví zubů. Chrání je proti poškození a brání vzniku zubního kazu. Pravidelné kloktání a vyplachování dutiny ústní roztokem z mořské soli zmírní výskyt vředů v ústech, krvácení dásní a dokonce i bolest v krku.

Podpora exfoliace

Mořská sůl nachází své uplatnění při výrobě peelingů. Peeling s obsahem mořské soli snadno odstraní odumřelé části kůže, tonizuje kožní tkáň, povzbudí krevní oběh a podpoří regeneraci pokožky.

mořská sůl

Pomoc při rinosinusitidě

Sůl z Mrtvého moře může být účinným pomocníkem při rinosinusitidě. Nosní spreje s obsahem mořské soli poskytují rychlou úlevu. Protizánětlivé účinky z nich mohou udělat zdravou alternativu pro zmírnění příznaků alergií a některých respiračních poruch.

Uvolnění bolavých nohou

Koupele unavených nohou v teplém roztoku s obsahem mořské soli pomáhá uvolnit svaly a zmírňuje tak bolesti nohou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button