BylinkyZdraví

Zadržuje vaše tělo vodu? Tak se jí můžete zbavit

Otékají vám nohy nebo břicho, nadměrně se potíte nebo se u vás objevuje celulitida? Jedním z důvodů může být zadržování vody. Tento fakt časem může způsobovat celou řadu zdravotních komplikací. Jak se tedy zbavit nadbytečné vody v těle?

Změna životního stylu

Je potřeba podpořit zdravé trávení. Vyhnout se potravinám s ochlazujícím efektem (syrová zelenina, ovoce, ledové nápoje, kysané mléčné produkty). Vhodné jsou naopak potraviny se zahřívacím efektem a vařená strava. Eliminujte konzumaci potravin s vyšším obsahem soli, rafinovaného cukru a mouky. Ani umělá dochucovadla nejsou úplně vhodná.

Dbejte na pravidelný pohyb. Můžete vyzkoušel lymfatickou masáž. Tělu dodejte hořčík a draslík. Tyto minerály jsou nezbytné pro celou řadu buněčných dějů.

Blahodárný účinek mají bylinky. Tyto pomáhají odvodňovat – vřes, přeslička rolní, kopřiva, lopuch, bříza, bez černý, ibišek, libeček, hluchavka, lípa nebo ostružiník.

  • Bylinné čaje

Kopřivový čaj – má diuretické účinky, podporuje detoxikaci. Můžete si připravit také lázeň, která eliminuje otoky nohou. Ideální jsou kopřivy čerstvě natrhané.

Pampeliškový čaj – také má diuretické účinky. Kromě toho obsahuje větší množství draslíku, pomáhá čistit krev a podporuje činnost ledvin, detoxikuje organismus. Čaj si můžete připravit jak z květů, tak i listů.

Přesličkový čaj – dobrý zdroj hořčíku a draslíku. Navíc podporuje detoxikaci.

meruňky

Ovoce a zelenina s močopudnými účinky

Meruňky – poskytují draslík, který pomáhá regulovat množství tekutiny v těle. Navíc obsahují antioxidanty, které pomáhají v boji proti volným radikálům.

Banány – opět bohatý zdroj draslíku. Kromě toho je lze využít jako náhradu za cukr, třeba do těsta.

Borůvky – mají diuretické a protizánětlivé účinky.

Kořenová zelenina – opět nabízí diuretické účinky. Nejsilnější má petržel, která má navíc pozitivní vliv na močové ústrojí.

Okurky – kromě toho, že jsou nízkokalorické, jsou bohatým zdrojem draslíku a vápníku. Jsou silným diuretikem a mají detoxikační účinky.

Rajčata – jsou močopudná, obsahují antioxidanty a vlákninu.

Červená řepa – podporuje vylučování soli z těla.

Jaké jsou příčiny zadržování vody v těle?

Nejčastějšími důvody jsou právě špatné stravování a nedostatečný pohyb. Při stravování má negativní vliv nadměrný příjem soli, cukru a kofeinu. Příčinou zadržování vody mohou být i některé léky. Patří k nim hormonální antikoncepce, antidepresiva, léky na vysoký krevní tlak nebo kortikosteroidy.

Také stres může být jednou z příčin zadržování vody v organismu. Svoji roli hraje i nadváha.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button