Přírodní léčbaZdraví

Začněte jíst papájová semínka: Jsou magickým lékem

Papája je velmi zdravé ovoce, které přináší velké zdravotní výhody. Semena z papáji jsou velmi prospěšná pro naše zdraví. V tomto článku si můžete o pozitivech papáji přečíst.

Játra

Semínka z papáji jsou velmi bohatá na živiny, tudíž jsou užitečná pro játra. 5-6 semen z papáji jezte v kombinaci s jídlem nebo limetkovou šťávou, tak je jejich účinek nejsilnější. Touto léčbou se řiďte po dobu jednoho měsíce. Detoxikujete játra a ochráníte je i před případnými nemocemi.

Ledviny

Odborníci z University of Karachi tvrdí, že semena z papáji jsou schopná zlepšit zdraví ledvin a stát se dokonce prevencí některých onemocnění. Jsou také vhodná při otravách ledvin.

Protizánětlivé vlastnosti

Semena mají přirozené protizánětlivé vlastnosti, které zmírňují bolesti kloubů, otoky i zarudnutí.

Antibakteriální a protivirové účinky

Stačí trochu semen z papáji a zabijete nebezpečné bakterie jako E. Coli, Stafylokoka i Salmonellu. Jsou výborná při léčbě virových infekcí a léčí se s nimi i tyfus, horečka dengue a mnoho dalších nemocí. Nigerijci je konzumují s mlékem při léčbě tyfu jako přírodní lék. Kostarikánci užívají semena papáji s čerstvou šťávou z papáji listů.

Jak si připravit šťávu z papáji:

Postačí vám k tomu dva listy z papáji. Zmáčkněte je přes buničinu nebo jinou filtrační tkaninu. Ze dvou listů vymačkáte pouze dvě polévkové lžíce šťávy. Každý den konzumujte dvě polévkové lžíce této šťávy.

Protirakovinný účinek

Semena obsahují spoustu živin, které zastavují vývoj a růst rakovinných buněk a nádorů. Nachází se tu isothiacyanáty, které nás udržují v bezpečí před leukémií, rakovinou tlustého střeva, prsu, plic a prostaty.

fruit-653553_960_720

Ničí parazity

Semena z papáji obsahují též alkaloid nazývaný „Carpaine“, ten je účinný při zabíjení střevních červů a parazitů, konkrétně amébů. Papája zlepšuje metabolismus bílkovin a činí trávicí systém odolnější proti výskytu parazitů. Studie prokázaly, že děti v Nigérii, kteří pily šťávu ze semen papáji po dobu jednoho týdne, odstranily až 75% parazitů žijících ve střevech.

Přírodní antikoncepce

Semínka z papáji byly používány jako přírodní antikoncepce po staletí, jak lidmi v indickém subkontinentu, tak v některých částech jihovýchodní Asie.

Podporují trávení

Semena z papáji se vyznačují vysokou koncentrací papainu – enzymu, který je velmi užitečný pro trávení. U mužů snižují semínka z papáji produkci spermií bez dopadu na libido (při užívání 1 lžičky semínek papáji denně).

Jedná se pouze o dočasný efekt, když muž přestane papája semínka jíst, plodnost se obnoví.

Jak jíst semínka z papáji

Mohou být konzumována syrová, drcená i mletá v salátových zálivkách, mléku a medu.

Vedlejší účinky a potenciální varování:

Semena z papáji by neměly konzumovat těhotné ženy. Stejně tak děti, mohou na ně být příliš silná. Požádejte o radu vašeho lékaře, než budou vaše děti, semínka konzumovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button