Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Vyzkoušejte zdravý čaj ze zázvoru

Naštěstí se k nám v posledních letech začínají dostávat babské rady v podobě zázvorového čaje, který je efektivním lékem na nachlazení zejména v zimních měsících. Škrábe vás v krku? Pokašláváte? Máte rýmu? Cítíte, že na vás leze chřipka? Šup pro kořen zázvoru!

Čaj z čerstvého zázvoru totiž nejen vyléčí nachlazení, ale také rozpouští ledvinové kameny, detoxikuje váš játra a kromě toho má také protirakovinné, antiparazitární, antivirové nebo antibakteriální účinky. A to se vyplatí!

Právě z výše uvedených důvodů se jedná o jeden z nejzdravějších kořenů, které bychom měli požívat. Silný zázvor je celkově prospěšný pro naše tělo a zdraví, protože sám o sobě obsahuje vitamín C, hořčík a mnoho dalších složek včetně vitamínů a minerálů. Zlepšuje tak stav naší imunity, trávení, zbavuje nás bolesti, a dokonce léčí i astma nebo závažnější kardiovaskulární choroby.

K čemu je ještě zázvor dobrý? Je perfektní dezinfekcí na případné infekce a pomůže pročistit naše unavená játra.

Pití takového „obyčejného“ čaje z kořenu zázvoru je tak daleko účinnější, a především ryze přírodní alternativa léčby. Připravte se tedy na zimu!

Aby toho nebylo málo, tento homemade jednoduchý čaj umí zlepšit také krevní oběh a našemu tělu dodá rovněž potřebný kyslík, vitamíny a minerály. Uleví vám od nepříjemné migrény, od bolestí svalů a zbaví vás ledvinových kamenů. Detoxikuje játra, bojuje s rakovinou, ale také snižuje riziko cévní mozkové příhody.

Recept:

Pojďme na slibovaný recept, ke kterému potřebujete 1/4 lžičky mletého zázvoru a 1/4 lžičky kurkumy. Dále kokosové mléko, organický med a šálek vody. Tu dejte vařit a přidejte kurkumu se zázvorem a tuto směs nechte vařit asi deset minut. Nakonec přidejte kokosové mléko a sceďte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button