Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Vyzkoušejte tuto zázvorovou směs – pomůže vám v období nemocí

Jen tento obklad pomůže vašemu dítěti, ale i vám zejména v období virů. Kašel a nachlazení jsou za dveřmi; nepatří sice do skupiny nebezpečných nemocí, avšak rozhodně nejsou příjemné.

Kašel obtěžuje nejen nás při výkonu práce, ale také okolí. Děti, které na podzim trpí zimnicí, protože jejich organismus není ještě dostatečně silný, nedokážou adekvátně bojovat s těmito viry, načež dále vedou k zánětu průdušek, k zápalu plic a podobně.

Myslíte si, že sirup je nejlepším, rychlým a nejméně zdravotně závadným řešením? Mýlíte se – sirup sice snižuje přenos signálů v mozku, které vyvolává kašel, ale útlum je tak vše. Právě proto sirupy obsahují kodein a dextromethorfan, což jsou dvě hlavní látky, které pomáhají s usínáním. Přinášejí však vedlejší účinky, jako je ospalost, bolesti hlavy či bušení srdce.

Vyzkoušejte proto raději domácí obklad, který lze aplikovat na hruď. Budete k němu potřebovat nastrouhaný kořen zázvoru, med, olivový olej, ubrousky, starou látku, mouku a lékařskou pásku. Vytvoříte pastu, jež nanesete na ubrousek, aplikujete na hruď, zafixujete páskou a oblečete si staré triko. U dětí však tento obklad aplikujte již dvě až tři hodiny před spaním. Výsledků nebudete litovat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button