Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčba

Vyzkoušejte šest alternativ, jak se zbavit zápachu v podpaží!

Ožehavé téma s ještě horším „vonným“ doprovodem. Kdo by chtěl, aby zapáchal? Samozřejmě nikdo. Co za to může? Zejména naše stravování. Kofeinové nápoje, medikamenty, kořeněná strava, ale i těsné oblečení, dehydratace, stres, napětí, alkohol, hormonální změny, puberta, léto, cvičení a podobně.

Tradičně tento tělesný problém řešíme dostupnými deodoranty, anebo odborným odstraněním potních žláz. Lze však vyzkoušet také domácí tipy.

Tea Tree olej

Právě například Tea Tree olej je velmi účinným bojovníkem proti zápachu v podpaží, disponuje totiž antibakteriálními vlastnostmi, které zbavují tělo bakterií. Přidejte dvě kapky tohoto olejíčku do šálku vody a tuto směs poté přelijte do rozprašovače a používejte namísto klasického deodorantu. Někdo si kapky oleje aplikuje i přímo pod paže.

Jablečný ocet

Jablečný ocet rovněž nahradí klasický deodorant a tak jako Tea Tree olej i jablečný ocet disponuje antibakteriálními vlastnostmi, které odvrací bakterie v podpaží. Aplikace této léčebné metody si vyžaduje nalití trochy jablečného octa do mísy, poté namočení klasického vatového tamponu a otření si podpaží. Touto procedurou snížíte pH pokožky, čímž dojde zároveň k odstranění nepříjemného zápachu. Nebo můžete postupovat podobně, jako u předchozího receptu, že si vytvoříte homemade antiperspirant.

Jedlá soda

I ona spolehlivě odstraní nevábný zápach lidského těla v podpaží. Smíchejte tedy jednu polévkovou lžíci jedlé sody a jednu lžíci citronové šťávy. Vše dobře promíchejte a naneste tuto směs do podpaží. Chvíli nechte působit, a poté omyjte čistou vodou. Další možnost je smíchat malé množství kukuřičného škrobu s jedlou sodou a aplikovat ji pod paže, což pro změnu absorbuje přebytečný pot.  Rovněž pouze pasta z jedlé sody a malého množství vody pomůže. Vše je pak třeba opláchnout vodou.

Peroxid vodíku

Peroxid vodíku bojuje se zápachem, potem i infekcí. Postup vyžaduje jednu čajovou lžičku peroxidu vodíku smíchanou s šálkem vody. Tuto směs dobře promíchejte, a poté naneste na žínku a přiložte do podpaží.

Vápno

Kyselé vlastnosti vápna pomáhají před vytvářením bakterií, a rovněž vápno mění pH pokožky. Zase je třeba tuto ingredienci nanést do podpaží.

Přírodní mýdla

Použití klasického mýdla na celé tělo pomáhá eliminovat zápach potu.

Mytí celého těla přírodním mýdlem vám pomůže eliminovat zápach potu. Zaměřte se na mýdla vyrobená z kozího mléka.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button