Přírodní léčbaZdraví

Vyzkoušejte japonskou medicínu o 365 bodech

Naše tělo má 365 bodů a dvanáct meridiánů. Co to blíže znamená vám vysvětlíme právě v tomto článku. Jedná se totiž o nejdůležitější body vašeho těla, které je potřeba masírovat jako prevenci i lék na různé závažné choroby.

Místní legenda dokonce slibuje, že pokud budete tyto body masírovat pravidelně, dožijete se až sta let věku! Počet bodů a meridiánů je stejný jako počet dnů a měsíců v roce, přičemž v těle máme kanály, které propojují jednotlivé orgány, což již můžeme vědět, pokud se podrobujeme akupresuře. Čínská medicína uvažuje o lidském těle jako o energetickém systému a říká, že masírování těchto bodů má vliv právě na tok této energie, což zlepšuje stav jednotlivých orgánů. Je tak třeba stimulovat zejména Zu San Li bod, čímž omlazujeme své tělo a zpomalujeme proces stárnutí. U místních se tento bod nazývá bodem dlouhověkosti nebo bodem sta nemocí.

Zmiňovaný bod nalezete pod čéškou, jak dokládá fotografie. Stačí si položit obě ruce na kolena a Zu San Li naleznete mezi kostmi na konci mezi prsteníčkem a malíčkem.

Zu San Li kontroluje činnost všech orgánů ve spodní části těla, ale také má vliv na tu část míchy, která je zodpovědná za správnou funkci zažívacího a trávícího traktu, anebo na reprodukční systém, ledviny i nadledvinky. Přičemž když si přiblížíme alespoň nadledvinky – ty patří k nejdůležitějším žlázám, protože přináší adrenalin, hydrokortizon a další hormony.

Pokud budete tento bod masírovat denně:

  • Podpoříte správnou funkci svého trávení
  • Budete regulovat a posilovat svou imunitu
  • Budete regulovat glukózu a inzulín
  • Zabráníte vzniku zánětu
  • Zlepšíte stav svého zažívacího ústrojí
  • Zbavíte se stresu a napětí
  • Vyléčíte impotenci, škytavku, zácpu, gastritidu, inkontinenci atd.

 

Nejvhodnější čas masáže je v období dopoledne, vždy před obědem. Masáž opakujte krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček devětkrát na každé noze. Zajímavostí je, že se můžete masírovat stroužky česneku, rýží a podobně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button