HubnutíJídlo a receptyPřírodní léčba

Vyzkoušejte datle, která fungují proti srdečnímu záchvatu, hypertenzi, mrtvici a cholesterolu

Jaké jsou účinky datlí? Především jsou bohaté na obsah železa, které potřebují zejména osoby, které trpí anémií, ale i těhotné ženy. Stačí vám již sto gramů datlí denně, protože ty dohromady obsahují 0,9 mg železa, což je 11 procentní doporučený denní příjem.

  • Železo má příznivé účinky na červené krvinky a hemoglobin, dohromady podporují průtok kyslíku v krvi.
  • Datle však také zabraňují průjmu, protože obsahují vysoký podíl draslíku, což je základní minerální látka, která zabraňuje průjmu tím, že je účinnější na bakterie.
  • Zároveň mají datle i opačný efekt, pakliže je jej třeba – upravují zácpu, nebolí vás tak již více ucpaná střeva.
  • Kromě toho datle upravují tělesnou hmotnost a výši cholesterolu. Čistí krevní cévy a zabraňují tvorbě krevních sraženin.
  • Datle také posilují srdce a regulují krevní tlak. Pokud trpíte hypertenzí, jezte opravdu hodně datlí, protože ty jsou bohaté na draslík a neobsahují zároveň sodík. Pět až šest datlí obsahuje osmdesát mg hořčíku – důležitého minerálu, který se šíří přes krevní cévy a zlepšuje tok krve. Přibližně 370 mg hořčíku snižuje krevní tlak.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button