Krása

Využití kokosu v kosmetickém průmyslu

Jaké jsou účinky zpracovaného kokosu na naše tělo? Tak například  kokos snižuje poškození vlasů – figuruje tak jako jedinečný přírodní kondicionér. Pomáhá vlasům udržet proteiny, zatímco vitamíny a minerály v kokosu vyživují pokožku hlavy a vlasů. Matné, poškozené, rozštěpené vlasy zažijí díky kokosu regeneraci. To ale není vše…

Tak například kokosový olej zabraňuje vypadávání vlasů, čehož si byli vědomi již obyvatelé jihovýchodní Asie a Indie, kteří tento olej používali po dlouhá léta. Kyselina laurová v kokosovém oleji zabraňuje množení bakterií, zbavuje svědění a ekzémů. Kromě toho je tento olej výborným lékem na lupy, a to díky antibakteriálním a antifungálním vlastnostem. Bojuje rovněž proti suchým vlasům, protože je zvlhčuje díky vitamínu E. Kokosový olej tak zastupuje přírodní cestou kondicionéry. V neposlední řadě nás chrání proti vším, tím pádem nahrazuje rovněž šampony proti vším. Vlasy se nám díky němu snadněji rozčesávají a zbavujeme se veškerých chemikálií, které nám během dne na vlasech ulpěly. Vůně tohoto oleje odpuzuje vši. Nakonec kokosový olej minimalizuje nevzhledné roztřepené konečky.

Postup při nanášení tohoto oleje na vlasy se různí podle použitého materiálu. Existuje kokosový olej v tekutém stavu, ale také v hmotě, která se roztápí až při teple. Pokud máte tuhý kokosový olej, buď si jej necháte rozpustit v dlani, a poté jej nanášíte na vlasy, anebo jej rozpusťte v horké lázni. Poté jím potírejte nejen své vlasy, ale také pokožku, protože kokosový olej omlazuje, a také zbavuje jizev. Kokosem namaštěné vlasy pak překryjte ručníkem a nechte kokos působit alespoň půl hodiny.

Kolik kokosového oleje byste měli používat? Vše se odvíjí od vaši délky vlasů. Dále od toho, jak moc vlasy potřebujete hydratovat. Zda jsou suché, anebo naopak mastné – to to s kokosovým olejem nepřehánějte. Maska na vlasy v podobě tohoto oleje by rozhodně neměla být aplikována denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button