Mnoho současných kosmetických firem se zabývá výrobou a prodejem kosmetických proužků na póry, které mají za úkol vás zbavit nevzhledných černých teček (komedony) a dalších nečistot z pleti. Tyto proužky nebo pásky mohou bohužel také podráždit lidskou pokožku, podobně jako je tomu v případě voskových pásků na chloupky.

Místo této docela agresivní metody chemických proužků se raději obraťte na domácí osvědčený recept, který vám pleť vyčistí možná i daleko lépe.

Potřebovat budete:

  • 1 lžíci želatiny
  • 1-2 lžíce jakéhokoli druhu mléka

Obě ingredience smíchejte dohromady tak, aby ve výsledné směsi nezůstaly žádné hrudky. Konečná směs musí být naprosto hladká. Poté ji dejte na deset sekund do mikrovlnné trouby, kde začne směs pracovat. Nakonec ji nechte na několik sekund vychladnout a poté již můžete aplikovat na obličej.

MTE1ODA0OTU3NDgzNjMyMTQx

Směs musíte aplikovat velmi rychle, jinak vám ztvrdne. Před aplikací si však nezapomeňte pořádně vyčistit obličej od nečistot a make-upu. Směs nechte na obličeji zaschnout a po asi patnácti minutách ji můžete sejmout – buď dřevěnou špachtlí, případně vlhkým hadříkem, kdy si zároveň provádíte očistný peeling, díky kterému sejmete z obličeje starou a hrubou kůži. Nakonec ucítíte, jak hebká tvář vám zůstane…oblicejj

Čtěte:  Fakta o peroxidu vodíku: Na co vše se dá použít mimo lékárničku

ZANECHAT ODPOVĚĎ