Zvláště o kůži bychom měli pečovat tak, aby naše pleť vypadala mladě a krásně. Domácí peeling vám pomůže regenerovat pokožku a odstranit všechny nečistoty a odumřelé buňky.

Vyzkoušejte tuto domácí metodu, která není tak finančně nákladná jako kosmetické produkty, které naleznete v obchodech. Ne každý si může dovolit nákladné peelingy a krémy nebo dokonce kosmetické úkony (dnes je s oblibou provádějí i soukromá centra plastické chirurgie).

Peeling, jehož recept vám s radostí prozradíme, se ku potěšení všech, skládá z cenově dostupných surovin, které lze pořídit na každém rohu. Všichni známe aspirin, jako lék proti bolesti. Obvykle jej tedy máme v domácí lékárničce pro případ bolesti hlavy nebo menstruační bolesti.

Co ovšem mnoho lidí neví je, že se aspirin dá použít i na kosmetické procedury – pomáhá k dobrému stavu naší pokožky. Aspirin obsahuje kyselinu octovou a kyselinu salicylovou a obě tyto složky mají silné protizánětlivé, analgetické a antipyretické vlastnosti. Rovněž obsahuje beta-hydroxyl, který rozpouští tuky.

Domácí peeling, který si za chvíli vyrobíme, vám pomůže odstranit nevzhledné skvrny z tváře, obnovit pokožku a odstranit všechny odumřelé buňky.

Co je však třeba vědět předtím, než si tento domácí peeling vyrobíte?

Pokud je vaše pokožka příliš citlivá, aplikujte pouze malé množství, dokud neuvidíte, jak na něj vaše pokožka reaguje. Pokud se nic nestane, můžete při příští aplikaci přidávat na vrstvě. Předcházet alergické reakci je však základ. Sledujte případné pálení a zarudnutí pokožky.

Budete potřebovat:

  • 5 rozdrcených aspirinů
  • 2 lžíce medu
  • 1 lžíci bílého jogurtu

Postup:

Nejprve si umyjte obličej studenou vodou. Potom namočte žínku v čisté vodě a umístěte ji na 30 sekund do mikrovlnky. Poté si žínku přiložte na obličej na dobu deseti sekund, aby se póry otevřely a vy jste mohla efektivně aplikovat masku, smíchanou z uvedených ingrediencí. Aspirin zde figuruje jako zrníčka peelingu. Masku nechte na tváří po dobu 30 minut. Poté je třeba smýt jí studenou vodou a nanést na obličej hydratační krém. Všimnete si neskutečných účinků hned po prvním použití.

Čtěte:  Nápoj, který probudí vaší štítnou žlázu a vy rychleji zhubnete

ZANECHAT ODPOVĚĎ