Přírodní léčba

Vypěstujte si antibiotika na parapetu

Zdá se vám to nemožné? Přírodní léčitelé ale tvrdí opak. Podle nich mají mnohé rostliny stejné antibiotické účinky jako synteticky vyráběná léčiva, o jejichž negativních účincích jsme jistě slyšeli. Antibiotika, zvlášť ta silnější, ničí především střevní mikroflóru, která má zásadní význam pro naši imunitu. Dochází tedy k narušení imunitního systému, což paradoxně vede k dalším možným onemocněním. A bludný kruh se uzavírá. Jak z něj ven? Pojďme zkusit přírodní antibiotika.

Aloe vera

Tato rostlina je pro léčitele zásadní. Užívali ji staří Egypťané již před 6ti tisíci lety, pak Římané i Řekové. A že pak aloe našla své pevné místo v čínské medicíně je nabíledni. Tehdy se požívala především jako prostředek první pomoci při léčbě hlubokých řezných ran, ale i proti zácpě, či střevním parazitům. Aloe je sukulentní rostlina, stále zelená, má dužnaté listy. Roste planě v klimaticky příhodných podmínkách, téměř po celém světě, nebo je pěstována účelově k léčebným účelům, či jen jako okrasná květina.

Účinky aloe very

Proč jich nevyužít, neboť jsou skutečně obsáhlé. Aloe je antiseptická, antibakteriální, antimykotická a antivirotická. Obsahuje vitamíny řady B, vitamín C a R, minerály, éterické oleje, aminokyseliny a další potřebné látky. Usmrcuje choroboplodné zárodky, posiluje imunitu, očišťuje a zastavuje krvácení, pomáhá hojit rány na kůži. Zmírňuje zvýšenou teplotu, napomáhá látkové výměně, upravuje střevní mikroflóru. Pomáhá při zažívacích potížích, se kterými se potýkali naši předci ve starověku, tedy při chorobách střev, žaludku, zácpách. Hojí rány na kůži. Tlumí záněty dásní, snižuje zubní plak, působí protirakovinotvorně.

Užívání

Většinou se používá její extrakt – gel. V odborných publikacích najdete recepty na vnitřní i vnější užívání této zázračné rostliny. Odborné rady se vám jistě dostane ve specializováných prodejnách, nebo exkrakt samozřejmě získáte i na internetu. Aloe je ale nenáročná na pěstování, můžete ji tedy klidně mít na parapetu a zhojení špatně hojících se ran stačí ulomit list a potřít postižené místo šťávou z něj pramenící. Na vnitřní užití je vhodné poradit se s odborníkem – přírodním léčitelem osobně, či na internetu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button