Babské radyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Výhody zeleného čaje

Abyste co nejlépe využívali toho, co vám zelený čaj nabízí, musí se stát vaším denním rituálem. Pokud se stane vaší rutinou, poznáte jeho účinky. Začněte jej pít již ráno, postačí vám pouhý hrnek. Podstatné však je, pít tento mok vždy ve stejný čas.

Extrakt ze zeleného čaje má na svědomí nemálo zdravotních přínosů, a to díky silným látkám, které obsahuje. Zejména čajové lístky obsahují vysokou hladinu  antioxidantů, kterým říkáme polyfenoly. Dále jsou to katechiny, taniny, fenolové kyseliny a flavanoly. Nezapomeňme však ale ani na kofein, vitamín C a B, na esenciální oleje, aminokyseliny a další prospěšné složky. EGCG je nejsilnějším antioxidantem v zeleném čaji a je spojen s protizánětlivými a antikarcinogenními vlastnostmi tohoto čaje.

K výhodám zeleného čaje pak patří například zdraví vašeho srdce, protože tento čaj upravuje hladinu vašeho krevního tlaku. Abyste svůj vysoký krevní tlak snížili, je nutné pít zelený čaj několik měsíců. Antioxidanty v tomto čaji snižuji záněty tepen, což právě snižuje vysoký krevní tlak.

Kromě toho má zelený čaj na svědomí také úpravu hladiny cholesterolu, pokud však současně budete udržovat zdravý životní styl v podobě adekvátní výživy.

Oxidativní stres v buňkách vašeho těla může zase způsobit například demenci. Proto rovněž pijte extrakt ze zeleného čaje, protože díky němu můžete snadno předejít kognitivnímu poklesu a nástupu oné demence.

Zelený čaj obsahuje malé množství kofeinu – je jej daleko méně než v kávě, tudíž není tak nebezpečný, a zároveň potřebně nabudí tělo. Kofein vás dokáže udržet v pohotovosti a udrží mozek v pozoru.

Dále díky zelenému čaji zhubnete, což jistě oceníte. Ač nejde o okamžitý drastický efekt, pomůže vám tento čaj potlačit chuť k jídlu. Rovněž vám však pomáhá více spalovat kalorie než čaje jiné.

Zelený čaj také nabudí funkci vašich jater. Je tak geniální pro všechny osoby, které trpí onemocněním jater. Tento mok snižuje záněty, a rovněž je antikarcinogenní, jak už bylo řečeno. Díky tomu pomáhá předcházet rakovině.

Dále se zelený čaj podílí na zdraví vaší pokožky. Redukuje akné a pomáhá snížit poškození pokožky po pobytu na slunci.

V neposlední řadě také tento zelený extrakt upravuje hodnoty diabetu, ba dokonce diabetu předchází. Může zvýšit citlivost na inzulín, což pomáhá snížit hladinu cukru v krvi.

A dále tento čaj figuruje jako antibakteriální pomůcka, protože ničí škodlivé bakterie. Zabíjí například streptokoka, ale pročistí i ústní dutinu od zbytků jídla.

A nakonec je zelený čaj dobrý pro dlouhé žití, jak už ví sami Japonci. Umíráte později, protože je tento čaj prospěšný před nemocemi srdce a chrání nás také před mozkovou příhodou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button