Zdraví

Vousy nejsou jenom módní doplněk, ale také prospívají zdraví

Když se něco stane populárním, stane se to také terčem mnohé kritiky od lidí, kteří buďto novému trendu nerozumí nebo ho prostě a jednoduše nemají rádi. Vousy si získaly velikou popularitu u mužů po celém světě. Jsou způsobem, jak vyobrazit sám sebe a pomáhají utvořit styl člověka. Nicméně ne každý je přesvědčen, že jsou vousy dobré. Existuje velké množství lidí, kteří si myslí, že jsou vousy pěkné, ale existuje i mnoho oponentů, kteří by byli raději kdyby móda vousů vymřela.

Naštěstí pro muže, kteří milují své vousy, a pro lidi, kteří milují muže s vousy, existuje mnohem více důvodů, proč si nechat narůst plnovous nejen kvůli vzhledu. Odpůrci si pravděpodobně neuvědomují, že existují zdravotní přínosy, proč mít vousy. To znamená, že nastal čas vysvětlit lidstvu, proč jsou muži s vousy zdravější, než muži, kteří si své vousy holí.

  1. Blokování ultrafialového záření

Důkladný vědecký výzkum ukázal, že husté vousy jsou schopné blokovat až 95 procent UV záření ze slunce. Nejen že tedy vousy zabrání, aby se pokožka spálila, ale také vás ochrání před rakovinou kůže.

  1. Holení způsobuje akné

Pokud máte vousy, tak je velmi vysoká šance, že pod nimi máte velmi jemnou pokožku. Při holení se však stane, že rozšíříte bakterie, které způsobují akné. To tedy znamená, že pokud si necháte narůst plnovous a budete o něj dobře pečovat, budete pod ním mít zdravou pleť bez vad na kráse.

  1. Vnímání je klíč

V jedné studii si osm mužů úmyslně oholilo vousy a poté si je nechali narůst zpět. Během každé fáze růstu nového vousu se pořídili fotografické snímky a zaznamenal se celý proces.

Když mužům plně dorostly jejich plnovousy, vědci požádali 64 mužů a 64 žen, aby analyzovali snímky celého procesu. Výzkum ukázal, že jak vousy byly hustší, názor oněch 128 lidí ve skupině byl pozitivnější. Každý muž byl ohodnocen vzhledově jako vyspělejší, atraktivnější, a zdravější, čím hustší jejich vousy byly.

  1. Vousy budují sebevědomí

Muži, kteří v sebe více věří mají tendenci být úspěšnější ve všech aspektech jejich života. Vousy dávají muži pocit síly a sebevědomí, který je evidentní všem okolo na první pohled. Tím pádem rozhodnutí nechat si narůst plnovous je formou rozhodnutí pro vyšší životní standart a touha po úspěchu.

  1. Přírodní filtr

Muži, kteří si nechávají narůst knírky si užívají přínosu, že jejich knír brání mikroskopickým alergenům, aby pronikly do jejich nosů. Výsledkem je snížení efektů alergií jako je senná rýma například. S plnovousem je tento filtr na zcela jiné úrovni. Dokonce s vousem se nebudou dostávat bakterie přenášené vzduchem ani do úst.

  1. Fontána mládí

Vousy mohou dokonce sloužit jako fontána mládí, díky všem ochranám, které poskytují. Vousy chrání pleť před rakovinnými složkami, snižují výskyt akné a diskoloraci pleti, a díky tomu všemu zůstane pleť zdravější po delší dobu. Díky tomu že vousy drží alergeny na uzdě, zlepší se i celkové zdraví organismu. Takže pokud si necháte narůst plnovous, nejenom že budete vypadat mladší, ale také se mladšími budete cítit.

  1. Méně vrásek

Dalším přínosem menšího vystavení slunci je, že budete mít méně vrásek. Možnost nechat si narůst vous nemá každý, takže pokud jste jedním tím šťastným, rozhodně byste toho měli využít a nepromarnit příležitost.

  1. Snižuje riziko onemocnění dásní

Protože vousy pomáhají udržet bakterie přenášené vzduchem mimo ústa, také redukují šance na onemocnění dásní. Samozřejmě to neznamená, že byste měli zanevřít na ústní hygienu. Správné čištění zubů a užívání ústní vody a zubní nitě je pořád hlavním činitelem proto, abyste se vyhnuli nějakým dentálním obtížím. Vousy jen nabízejí o trochu více ochrany, než kdybyste neměli žádný filtr.

  1. Udržují vlhké rty

Holení otevírá póry v pleti a může způsobit řezné ranky na obličeji, které postupem času vysuší pleť. V létě a v zimě mohou otevřené póry způsobit, že pleť ztratí svou přirozenou vlhkost a začne se nepěkně loupat. Pokud však máte vousy, všem těmto problémům se vyhnete a vaše pleť bude pěkná a zdravá.

Vousy jsou více než jen módní příslušenství pro obličej, ale také slouží jako záchranné zařízení. Se všemi zdravotními přínosy, které nabízejí vousy, je zajímavé, že si více mužů nenechává narůst vousy. Až se vás tedy někdo příště bude snažit přesvědčit, abyste shodili své bujné vousy, vše, co musíte udělat, je připomenout jim, že vousy vám prodlužují život a udržují vaši pleť zdravou. Je vždy výhodné mít na své straně vědu, abyste umlčeli odpůrce.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button