Holit si nohy i jiné partie svého těla, je dnes naprosto běžnou, ne-li denní rutinou. Snad neexistuje ženy, která by se dnes neholila, a tak neudržovala v moderní společnosti. Víte však, že odstraňování chloupků může na druhou stranu také vést k onemocněním?

American Journal of Obstetrics a Gynecology uveřejnil proběhlou studii, která potvrdila, že ženy, které se holí, jsou zároveň vystaveny většímu riziku zdravotních problémů, zejména tedy pohlavně přenosných chorob, přičemž až devadesát procent současné populace využívá k holení žiletky, což je vůbec ta nejhorší alternativa, jaká může být.

Proč se vyhýbat holení?

Proč? Zejména v oblasti genitálií se holení klasickou žiletkou rozhodně nedoporučuje, dochází zde totiž  k různým drobným zraněním, vytvářejícím malé krvavé ranky, dále zde dochází k zarůstání chloupků, k podráždění, dokonce pak až k zánětům. Holení zkrátka poškozuje naši pokožku a hojení trvá déle, pro což není prostor, když se zase do dvou dnů holíme znovu. Kromě toho nové chloupky raší už na druhý den a doprovází je nepříjemné svědění, někdy až bolest. Pro krásu holt trpíme.

Rovněž nezapomeňme na to, že naše genitální oblast disponuje potními žlázami, které nabízí ideální prostředí pro tvorbu a rozvoj nebezpečných bakterií. Ty pak mohou zmutovat do daleko závažnějšího onemocnění.

Opomenout nelze to nejhorší riziko, a to jsou právě drobné ranky po holení, které mohou pomáhat přenosu pohlavních onemocnění. Může jít o HPV, ale i o další strašáky pohlavně aktivních jedinců. Možná právě proto nám dal Bůh do vínku ochlupení, které nás v mnohém chrání. Vlhké prostředí oholené pokožky, pocení se, je pak zárukou vzniku bakterií. Zkuste to tedy omezit, anebo volit alespoň alternativu zastřihávání chloupků, nikoli jejich úplné odstranění.

Čtěte:  Sůl nad zlato

ZANECHAT ODPOVĚĎ