KrásaZdraví

Víte, že holení škodí pokožce těla a navíc navyšuje riziko vzniku pohlavně přenosných chorob?

Holit si nohy i jiné partie svého těla, je dnes naprosto běžnou, ne-li denní rutinou. Snad neexistuje ženy, která by se dnes neholila, a tak neudržovala v moderní společnosti. Víte však, že odstraňování chloupků může na druhou stranu také vést k onemocněním?

American Journal of Obstetrics a Gynecology uveřejnil proběhlou studii, která potvrdila, že ženy, které se holí, jsou zároveň vystaveny většímu riziku zdravotních problémů, zejména tedy pohlavně přenosných chorob, přičemž až devadesát procent současné populace využívá k holení žiletky, což je vůbec ta nejhorší alternativa, jaká může být.

Proč se vyhýbat holení?

Proč? Zejména v oblasti genitálií se holení klasickou žiletkou rozhodně nedoporučuje, dochází zde totiž  k různým drobným zraněním, vytvářejícím malé krvavé ranky, dále zde dochází k zarůstání chloupků, k podráždění, dokonce pak až k zánětům. Holení zkrátka poškozuje naši pokožku a hojení trvá déle, pro což není prostor, když se zase do dvou dnů holíme znovu. Kromě toho nové chloupky raší už na druhý den a doprovází je nepříjemné svědění, někdy až bolest. Pro krásu holt trpíme.

Rovněž nezapomeňme na to, že naše genitální oblast disponuje potními žlázami, které nabízí ideální prostředí pro tvorbu a rozvoj nebezpečných bakterií. Ty pak mohou zmutovat do daleko závažnějšího onemocnění.

Opomenout nelze to nejhorší riziko, a to jsou právě drobné ranky po holení, které mohou pomáhat přenosu pohlavních onemocnění. Může jít o HPV, ale i o další strašáky pohlavně aktivních jedinců. Možná právě proto nám dal Bůh do vínku ochlupení, které nás v mnohém chrání. Vlhké prostředí oholené pokožky, pocení se, je pak zárukou vzniku bakterií. Zkuste to tedy omezit, anebo volit alespoň alternativu zastřihávání chloupků, nikoli jejich úplné odstranění.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button