Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Víte o tom, že možná kupujete falešný med? Naučte se tuto cenově dostupnou recepturu sami!

Med je poklad. Disponuje léčebnými účinky, díky čemuž je k nezaplacení. Podvodníci to moc dobře vědí, a proto se věnují výrobě falešného medu, který však rozhodně nemá léčebné účinky, a navíc je nesmírně předražený.

Med, nebo-li tekuté zlato, se užívá již po staletí. Nejen v lékařství, ale zejména v potravinách, přičemž jej milují především děti. Pokud však jde o pravý med, rozhodně nejde o levnou záležitost.

Právě s ohledem na cenu medu, lidé raději volí levnější varianty značek medu, které naleznou v běžných supermarketech. Tyto značky však lidi šidí – jedná se totiž o horší jakost medu, mixovanou chemickými látkami. Téměř osmdesát procent těchto levných značek medu, nedisponuje produkty, které jsou vhodné ke konzumaci.

Med prochází takzvanou ultrafiltrací, která jej zbavuje nečistot, čímž je míněn vosk, anebo pyl. Jen poté se prodlužuje životnost medu, který již není zakalen odpadem. Pokud se však bavíme o náhražkách, levnějších variantách medu, anebo o čínském medu, tak tyto druhy jsou zaneseny nelegálními kovy a antibiotiky, anebo glukózou, fruktózou, kukuřičným sirupem a dalšími zdraví neprospěšnými složkami.

Vyzkoušejte domácí test pravosti medu

Vyzkoušejte domácí test pravosti medu, kdy přidáte do sklenice čisté vody trochu medu a jódu. Změní-li se voda na modrou barvu, pak byl med kontaminován kukuřičným škrobem. Také, pokud přidáte do vody pár kapek octa – a změní-li se i tato nádoba na fosforový odstín, rozhodně nemáte co dočinění s pravým domácím medem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button