Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Víte, které ovoce podpoří zářivou pleť?

Cesta k zářivé pleti vede pře správnou výživu. Produkty určené k péči o pokožku ji opraví pouze zvenčí. Aby pokožka prospívala a byla zdravá, potřebuje vhodnou vnitřní výživu. Jsou pro ni klíčové i vitamíny a minerály, které nabízí ovoce. To obsahuje i antioxidanty.

Citrony

Fungují jako přírodní bělidlo. Obsahují vitamín C, což je silný antioxidant, který pomáhá vyplavovat toxiny a chrání pokožku před poškozením. Citron můžete vyzkoušet v případě, že máte nerovnoměrnou pigmentaci, tmavé jizvy, jizvy po akné.

Použití:

 • Citronová šťáva ve vodě pomáhá vyplavovat toxiny z těla.
 • Citronová šťáva s kokosovým olejem funguje dokonale jako pleťová maska pro suchou pleť.
 • V boji proti tmavým kruhům postačí smíchat 1 lžíci citronové šťávy a 1 lžičku mléka, nanést na oblast pod očima a nechat působit 10 minut.

Papája

Papája obsahuje vitamíny A, C, B, kyselinu pantotenovou, folát a minerály (měď, draslík nebo hořčík). Také v ní naleznete enzymy – především papain. Pomáhají předcházet poškození pokožky volnými radikály. Nabízejí účinky antibakteriální, antivirové a protiplísňové.

Použití:

 • Papája může tvořit součást ovocného salátu nebo smoothie.
 • Kousek papáji rozmačkejte, naneste na obličej a nechte působit 10 minut. Také můžete přidat 1/2 lžičky mandlového oleje, který je vhodný pro suchou pokožku
 • Připravit si můžete také peeling – smíchejte kousek papáji, 1 lžičku nastrouhané pomerančové kůry, pro mastnou pleť 1 lžíci růžové vody, pro suchou pleť 1 lžíci medu.

Avokádo

Je bohaté na zdravé tuky, vlákninu a vitamíny A, B6, C, E a K. Také obsahuje niacin, foláty, kyselinu pantotenovou, lutein a zeaxantin. Nabízí antioxidační vlastnosti, ty bojují proti oxidačnímu poškození. Zdravé tuky podporují pružnost pokožky, snižují záněty a urychlují hojení ran.

Použití:

 • Avokádo můžete přidat do salátů nebo pomazánek. Může být součástí sendvičů nebo wrapů.
 • Dokonale chutná avokádový dip.
 • Avokádo může tvořit součást smoothie.
 • Zralé avokádo můžete rozmačkat, nanést na pokožku a nechat působit 10 minut.

rozkrojené mango

Mango

V mangu se nacházejí vitamíny A, C, E a K, flavonoidy, polyfenoly, xantofyly a beta-karoten. Chrání pokožku před poškozením a záněty.

Použití:

 • Mango může tvořit součást ovocného salátu nebo smoothie.
 • Rozmačkaný kousek manga naneste na obličej a nechte působit 10 minut.
 • Pokud máte mastnou pleť, smíchejte kousek manga s trochou růžové vody a limetkové šťávy. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 10 minut.
 • Pro suchou pleť si připravte masku z rozmačkaného manga, jedné lžičky jogurtu a jedné lžičky medu. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 10 minut.

I když se jedná o ovoce tropické. Všechny výše zmiňované druhy si mžete zakoupit v obchodech a jejich benefity si můžete dopřávat pravidelně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button