KrásaPřírodní léčbaZdraví

Víte, jak efektivně použít med k péči o mastnou pleť?

Med jako součást péče o tělo se používá již od dob starobylého Řecka a Egypta. Egypťané jej používali jako prostředek na hojení ran. Přírodní med má antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti a slouží jako dokonalý hydratační prostředek. Pomáhá bojovat proti některý, kožním obtížím. Jeho nízké pH omezuje množení bakterií. Také pomáhá redukovat výskyt vrásek.

Jak používat med k péči o mastnou pokožku?

Způsobů je celá řada. Podívejte se na některé z nich.

  • Jako hydratační prostředek

Potřebujeme 1/2 šálku medu a 1/2 šálku mléka. Obě suroviny smícháme, naneseme na pokožku obličeje a necháme tak dlouho, doku nezaschne. Následně obličej omyjeme vlažnou vodou.

  • Jako peeling

Pro přípravu medového peelingu si připravíme 1 lžičku medu a 1 lžíci hnědého cukru. Vzniklou směs nanášíme krouživými pohyby na obličej, necháme působit 5 minut a smyjeme vlažnou vodou.

  • Pro omlazení mastné pleti

Na směs pro omlazení pleti budeme potřebovat 1 lžíci olivového oleje, 1 lžíci medu a 1/2 lžičky šťávy z citronu. Všechny suroviny řádně smícháme, naneseme na obličej a necháme působit 20 minut. Následně pečlivě smyjeme teplou vodou.

rozkrojený citron

  • Pro rozjasnění pleti

Postačí nám 1 lžíce medu a šťáva z poloviny citronu. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit 10 – 15 minut. Následně pečlivě smyjeme teplou vodou.

  • Klasická pleťová maska

Pro výrobu klasické pleťové masky si připravíme 1 syrový vaječný bílek, 1/2 lžičky medu a lžičku citronové šťávy. Nejprve vyšleháme vaječný bílek a citronovou šťávu a následně přidáme med. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme zaschnout. Následně obličej pečlivě omyjeme.

Příprava domácích pleťových masek není nijak náročná na čas ani suroviny. Ty jsou velmi snadno dostupné a vždy je máme doma. Masky můžeme aplikovat 2x týdně. Pokud je někdo alergický na včelí produkty nebo bodnutí, měl by nejprve provést test snášenlivosti na med, než začne masky připravovat a aplikovat.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button