Přírodní léčbaZdraví

Víte, co v jídelníčku podpoří vaše zdravé trávení? Je to velmi snadné

Chcete se vyhnout zácpě, pálení žáhy nebo příznakům spojovaným s dráždivým trančníkem? Pak upravte svůj ídelníček. Tipy níže vás mohou inspirovat.

Dostatek vlákniny proti zácpě

Strava bohatá na vlákninu může pomoci trávení a také funguje jako prevence proti zácpě. Pro zdravá střeva bychom do jídelníčku měli zařadit vlákninu z různých zdrojů – celozrnné pečivo, tmavá rýže, ovoce a zelenina, luštěniny, ovesné produkty.

Dostatek tekutin

Je velmi důležité tělu dodávat dostatek tekutin. Ideální je voda. Podporuje dobrou průchodnost trávicího systému. Kromě toho vláknina působí jako houba, absorbuje velké množství vody. Bez dostatečného množství vody nemůže vláknina fungovat tak, jak má. Dobrým způsobem, jak tělu zajistit dostatek vody, je vypít jednu sklenici s každým jídlem. Pozor si dejte na nápoje s obsahem kofeinu. Ty mohou být příčinou pálení žáhy.

voda

Eliminace tuků

Pokrmy s vyšším obsahem tuků nebo smažené jsou hůře stravitelné. Mohou být příčinou bolestí žaludku nebo pálení žáhy.

Pozor na koření

Velké množství lidí má rádo hodně kořeněné pokrmy. Ty však mohou dráždit trávicí systém nebo způsobovat pálení žáhy.

Probiotika

Dodají tělu přátelské bakterie, které se přirozeně vyskytují v našich střevech. Mohou pomáhat u syndromu dráždivého tračníku. Kromě toho eliminují zácpu. Do jídelníčku zařaďte jogurty a kvašené druhy pokrmů.

Správné nápoje pro snazší trávení

Nápoje, které obsahují kofein (káva, cola, čaj) nebo některé sycené nápoje podporují kyselost v žaludku. Tento fakt vede u některých lidí k pálení žáhy. Nápoje šumivého charakteru mají tendenci způsobovat nadýmání. I to může být příčinou pálení žáhy. Proti zažívacím obtížím jsou ideální volbou nápoje, které nejsou perlivé a jsou bez obsahu kofeinu. Patří mezi ně voda nebo bylinné čaje. Kávu nebo čaj omezte na 1-2 šálky denně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button