Přírodní léčbaZdraví

Víte, co je kryoterapie? Léčba chladem je v medicíně známá

Už dávno se ví, jaké jsou analgetické a protizánětlivé vlastnosti studených obkladů. Běžně takto srážíme horečku a ochlazujeme různé otoky.

Také víme, že tato technika účinně koriguje bolest a zánět. Co ovšem teprve dokáže mrazivá kryoterapie? Kryoterapie, které se také nazývá kryochirurgie je levná, jednoduchá a bezpečná metoda. Provádí se v ambulanci.

Led zmírňuje bolesti v oblasti páteře

Led pomůže od bolesti krku i zad. Většina onemocnění páteře tohoto rázu je způsobena oslabením nebo natažením svalů v důsledku špatných návyků. To se pak s námi nese po celý život. Křeče a blokace zad mají pak na svědomí unáhlené pohyby, zvedání těžkých předmětů s nesprávným použitím zádových svalů a sportovní úrazy.

Ledem lze snižovat projevy zánětů a otoků objevujících se po zranění. Led rovněž uklidňuje nervové impulsy a bolesti.

Nejúčinnější je aplikace ledové terapie okamžitě po zranění. Stáhne cévy a sníží prokrvení tkání. Po odstranění studeného obkladu se cévy zase rozšíří a dojde k úniku krve do předem ochlazeného místa. Tím se zvyšuje přísun látek, které přispívají k hojení poranění, např. zádových svalů a pojivové tkáně.

Kapalný dusík odstraňuje bradavice

ledKryoterapie se používá i velmi úspěšně k léčení bradavic, zvláště na prstech, dlaních, krku, ale i na obličeji. Mezi nejčastější komplikace využívání této metody však patří omrzliny a nejcitlivější oblastí jsou právě prsty a oči.

Zmrazení v oblasti hlavy může způsobovat bolesti hlavy, dále je kryoterapie spojována i s hyperpigmentací, ale po pár měsících se navrátíte zase ke své původní barvě pleti.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button